ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
5 kwietnia 2019, 11:00 - 5 kwietnia 2019, 17:30

5 kwietnia, 2019 r.  godz. 11:oo – 17:30 (przewidziane są przerwy) | Piątek z pisaniem. Warsztaty twórczego pisania dla dorosłych

Prowadzenie: Barbara Piórkowska

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Aby w nich uczestniczyć, trzeba przysłać krótką notkę o sobie oraz fragment tekstu (poezja, proza, maksymalnie wie strony A4 – w formacie docx lub odt) na adres barbara.piorkowska@wp.pl – do 15 marca 2019 roku (do północy).

Tym razem nikt brutalnie nie wstawi przecinków do tekstu. Gdańska pisarka Barbara Piórkowska ma za to patenty na tworzenie literackich światów i chętnie się nimi podzieli. 5 kwietnia zaprasza do Instytutu Kultury Miejskiej na bezpłatne warsztaty twórczego pisania dla dorosłych.

Weź to DoSłownie to pierwsza edycja zajęć kreatywnego pisania w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. 5 kwietnia, na całodziennych warsztatach, uczestnicy i uczestniczki zbiorą pomysły na dobrą opowieść i będą mogli/mogły literacko poeksperymentować. Zobaczyć, w czym tkwi siła tworzenia zdań o tym, co się widziało, słyszało, wąchało, czyli przeżyło – i sprawdzić, co z doświadczeń może być tematem indywidualnych historii.

Prowadząca Barbara Piórkowska, pisarka, poetka i trenerka tych zajęć uważa, że życie warto opisywać – nieważne: na blogu, w zeszycie lub na luźnych kartkach. Podrzuci więc też kilka technicznych patentów na dobry tekst, które autorki i autorzy będą mogli potem wykorzystać we własnych utworach. Wszystko to w kameralnej grupie, z którą można się podzielić refleksjami i zainspirować do dalszej pracy.

Warsztaty są bezpłatne, przeznaczone dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Aby w nich uczestniczyć, trzeba przysłać krótką notkę o sobie oraz fragment tekstu (poezja, proza, maksymalnie wie strony A4 – w formacie docx lub odt) na adres barbara.piorkowska@wp.pl – do 15 marca 2019 roku (do północy). Informacja o zakwalifikowaniu autora/autorki do bezpłatnych zajęć zostanie wysłana do 21 marca 2019 r.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>

O prowadzącej:

Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Syberia” (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich i teatralnych. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Tłumaczona na język angielski, rosyjski i litewski. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010.

Powiązane projekty