Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

5 listopada 2018, 17:00 - 5 listopada 2018, 20:00

Jak to się stało, że psy stały się stałymi bywalcami miejskich kanap? Jakie obowiązki spoczywają na psich właścicielach? Jakie atrakcje w mieście możemy zapewnić swoim pupilom? Co zrobić, żeby nasz pies się nie nudził? O tym wszystkim porozmawiamy podczas spotkania i warsztatów z Agatą Mancewicz.

Na warsztaty Pies w wielkim mieście zapraszamy wszystkich właścicieli i miłośników psów. Dowiemy się nie tylko odpowiedzi na wspomniane wyżej pytania, ale też własnoręcznie wykonamy maty węchowe dla swoich pupilów.

Mata węchowa to edukacyjna zabawka, która sprawia, że psy się nie nudzą i pozwala na realizację szeregu psich potrzeb. Wykonanie takiej maty nie jest trudne! Gotową matę każdy będzie mógł zabrać ze sobą lub zostawić w IKM – w imieniu uczestników zostawione maty węchowe organizatorka przekaże do schroniska

Temat psich potrzeb – nie tylko tych podstawowych jak spacer i pełna miska, ale też różnego rodzaju stymulacji umysłowej – nadal jest dość nowy. Kocham psy i zależy mi na szerzeniu świadomości o tym, czego psy potrzebują, żeby być szczęśliwymi mieszkańcami miejskiej dżungli – tłumaczy Agata Mancewicz, organizatorka wydarzenia.

Wydarzenie nawiązuje do innego projektu, realizowanego w ramach Otwartego IKM w maju 2018 r., który cieszył się dużym zainteresowaniem.  organizowałam podobny projekt w ramach proegramu otwarty IKM. Wtedy także część stworzonych na warsztatach mat trafiło do schroniska.

O organizatorce i prowadzącej:

Agata Mancewicz – z formalnego wykształcenia filozofka i prawniczka. Z miłości do zwierząt ukończyła kurs „Zoofizjoterapeuta małych zwierząt” i intensywny kurs „Masażu Psów i Kotów” w Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie. Obecnie zoofizjoterapeutka i rehabilitantka w firmie PsiRuch. Prywatnie matka dwóch mopsów. Dodatkowo współorganizowałam psie strefy na Streetwaves – „Dog’s comfort zone” na Streetwaves 2014 i „Płaskopyskie zadają szyku na Streetwaves” w 2013. Współorganizowałam też „Mopsie Dni Sąsiadów” – imprezę integracyjną dla właścicieli psów przy okazji Gdańskich Dni Sąsiadów 2016.

Powiązane projekty