Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

13 grudnia 2017, 10:00 - 13 grudnia 2017, 15:00

 

Jak fotografować swoje obiekty, żeby dobrze sprzedawały? Co jest najważniejsze przy fotografii produktowej? Wszystkiego dowiemy się na tych warsztatach 13 grudnia w godzinach 10:00-15:00, w sali 209 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl

Sprzedajecie książki lub artystyczne szkło i planujecie rozwinąć działalność o sprzedaż online? A może wyobraźcie sobie, że Wasze muzeum ma nowe kubki w ofercie swoich gadżetów. Trzeba je atrakcyjnie wyeksponować w mediach, ale też tak, aby kupujący mógł je dokładnie obejrzeć. Jakie zdjęcia powinny pojawić się w galerii e-sklepu a jakie na Instagramowym profilu?

Dobre zdjęcia sprzedają. Fotografia produktowa to najpopularniejszy sposób pokazywania wytwarzanych przedmiotów w sklepie internetowym, na aukcji internetowej lub w mediach społecznościowych. Jeśli potrzebujesz takich zdjęć produktów/przedmiotów, by przedstawiały swoje walory w jak najlepszym świetle, ale nie wiesz, jak to zrobić – ten warsztat jest dla Ciebie.

Celem warsztatów jest poznanie podstawowych sposobów fotografowania przedmiotu. Podczas spotkania dowiesz się m.in.:

  • co jest niezbędne do fotografii produktowej?
  • jak stworzyć własne domowe studio fotograficzne przy minimalnym nakładzie finansowym (i z odrobiną inwencji twórczej)?
  • jak zrobić estetyczne zdjęcie na białym tle i jak je wyretuszować w darmowym programie graficznym?
  • jak opanować światło (fotografowanie przy świetle dziennym oraz sztucznym oświetleniu)?
  • jakie są trendy w fotografii produktowej oraz gdzie szukać inspiracji?
  • czym się różnią fotografie do mediów społecznościowych a fotografie do katalogu?

Podczas warsztatów przyda Ci się aparat fotograficzny oraz laptop. Wykonamy praktyczne ćwiczenia, dzięki którym sfotografujesz wytwarzane przez siebie produkty (w zgłoszeniu proszę o podanie, co to jest). Skupimy się na przedmiotach o niewielkich gabarytach – biżuterii, naczyniach, sprzęcie elektronicznym etc.

Koszt warsztatów: 50 zł
Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl

 

 

Powiązane projekty