Instytut Kultury Miejskiej,
ul. Długi Targ 39/40,
80-830 Gdańsk

4 grudnia 2018, 18:00 - 4 grudnia 2018, 20:00

Non-fiction w Instytucie Kultury Miejskiej to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Ruszamy już 4 grudnia o 18.00 rozmową o śledztwach biograficznych z Klementyną Suchanow i Mirosławem Wlekłym.

Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkać i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy – zapowiada Ana Matusevic, koordynatorka cyklu.

Będą to tematy przekrojowe, a książka – reportaż – stanie się jedynie punktem wyjścia. Pierwsze spotkanie poświęcimy śledztwom biograficznym, odbędzie się ono 4 grudnia. Gośćmi będą Klementyna Suchanow, autorka m.in. „Gombrowicz. Ja, geniusz” (Wyd. Czarne), oraz Mirosław Wlekły, który podjął się wyzwania podążenia śladami Tony’ego Halika – o tym, co udało my się odkryć pisze w książce „Tu byłem. Tony Halik” (Wyd. Agora). Przed i po każdym spotkaniu w Sieni Instytutu Kultury Miejskiej można będzie nabyć książki gości, tym samym uzupełnić domową biblioteczkę o ciekawe tytuły z autografami autorów.

W grudniu będziemy gościć Klementynę Suchanow i Mirosława Wlekłego – autorów, którzy zmierzyli się z życiem postaci legendarnych dla polskiej kultury. Jest to okazja do zadania kluczowych pytań: Kim jest biograf? Czy powinien być „bezwzględny”? Gdzie są granice etyki zawodowej? – zapowiada Anna Burzyńska, która poprowadzi spotkanie.

Powiązane projekty