Non-fiction w Instytucie Kultury Miejskiej to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. 

W Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkania i rozmowy z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy – zapowiada Ana Matusevic, koordynatorka cyklu.

Będą to tematy przekrojowe, a reportaż stanie się jedynie punktem wyjścia do dalszej dyskusji. Przed i po każdym spotkaniu w sieni Instytutu Kultury Miejskiej można będzie nabyć książki gości i tym samym uzupełnić domową biblioteczkę o ciekawe tytuły z autografami autorów.

W ramach cyklu odbyły się dotychczas następujące spotkania:

Niepokorny Nowy Jork. Goście: Jan Błaszczak („The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”), Marcin Borchardt („Anioły nie znają wstydu. Transgresja w kinie Nowego Jorku”). Prowadząca: Małgorzata Muraszko.

Trup w szafie. Rozmowa o śledztwach biograficznych; Goście: Klementyna Suchanow („Gombrowicz. Ja, geniusz”), Mirosław Wlekły („Tu byłem. Tony Halik”). Prowadząca: Anna Burzyńska.

(Nie)Obecność kobiet. Goście: Anna Kowalczyk („Brakująca połowa dziejów”), Joanna Kuciel-Frydryszak („Służące do wszystkiego”). Prowadzący: Przemysław Czaja.

Wrażliwość w mediach. Goście: reporterki Katarzyna Włodkowska („Duży Format”) i Ewa Wołkanowska-Kołodziej („Duży Format”, „Pismo. Magazyn opinii”). Rozmowę poprowadził Kuba Kaługa.

Kontakt

Ana Matusevic

Ana Matusevic

Specjalistka ds. promocji i organizacji projektów literackich w Instytucie Kultury Miejskiej.

e-mail: ana.matusevic@ikm.gda.pl
Twitter: @anamatusevic
tel. 664975905