Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

8 marca 2018, 18:00 - 8 marca 2018, 20:00

Od czego profesjonaliści zaczynają planowanie wydarzenia? Skąd czerpią pomysły i czym się inspirują przy tworzeniu programu muzycznego? Jak wygląda ich praca na co dzień? Nowy cykl Instytutu Kultury Miejskiej – ZA SCENĄ pokazuje największe polskie festiwale z perspektywy miejsca, gdzie niewiele osób ma wstęp. 

8 marca o godz. 18.00 w IKM odbędzie się spotkanie z twórcą płockiego Audioriver Festival, Piotrem Orliczem-Rabiegą. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Muraszko. Wstęp wolny.

ZA SCENĄ to nowy cykl spotkań IKM z organizatorami i organizatorkami wydarzeń kulturalnych. W pierwszej odsłonie podejrzymy zza sceny i od kuchni przygotowania do największych festiwali muzycznych w Polsce: Audioriver, Ostróda Reggae Festival, Inne Brzemienia, Przystanek Woodstock.

UWAGA! Podczas każdego spotkania wśród publiczności rozlosowane zostaną bilety lub pakiety gadżetów festiwalowych dla fanów.

Rozmowy z organizatorami festiwali muzycznych prowadzić będzie Małgorzata Muraszko, dziennikarka i kulturoznawczyni związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” i „Co jest grane 24”.

PROGRAM SPOTKAŃ
8 MARCA (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Audioriver Festival
Gość: Piotr Orlicz-Rabiega, Audioriver Festival

27 MARCA (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Ostróda Reggae Festival
Gość: Piotr Kolaj, Ostróda Reggae Festival

12 KWIETNIA (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… festiwalInne Brzmienia
Goście: Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała, Inne Brzmienia

8 MAJA (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Przystanek Woodstock
Gość: Bartłomiej Stolarek, Przystanek Woodstock


Organizator: Instytut Kultury Miejskiej