Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

8 grudnia 2017, 18:00 - 8 grudnia 2017, 20:00

Arthur Schopenhauer zyskał dużą popularność… w Internecie. Internauci prześcigają się w wymyślaniu zabawnych memów wykorzystujących wizerunek urodzonego w Gdańsku filozofa. W tej swobodnej twórczości użytkowników sieci Schopenhauer jawi się jako król czarnego humoru i złośliwy piewca samobójczego pesymizmu. Jednak czy ta wizja niemieckiego myśliciela jest słuszna? Na to pytanie odpowiedź poznamy podczas wykładu multimedialnego „Schopenhauer 2.0” 8 grudnia o godz. 18.00 w sieni IKM.

Za punkt wyjścia do wykładu-dyskusji posłużą wspomniane internetowe memy, które wybierze i skomentuje prowadzący spotkanie dr Robert Dolewski. Jednocześnie celem spotkania będzie humorystyczne przedstawienie myśli Schopenhauera, która współcześnie ma, być może, więcej do zaoferowania, niż mogłoby się wydawać.

 

O prowadzącym:

Dr Robert Dolewski – dydaktyk i popularyzator filozofii. W swojej działalności stawia na różnorodność form przekazu treści filozoficznych, od akademickiego wykładu zaczynając, a na rapie kończąc. Prezes Fundacji Ogród Filozofii. Jako dydaktyk związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku. Strona fundacji: https://www.facebook.com/ogrodfilozofii/

 

Organizator: Marcel Minga

Powiązane projekty