Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

22 czerwca 2017, 17:00 - 22 czerwca 2017, 19:00

Ewa Włodarczyk i Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów (Koło nr 11) zapraszają 22 czerwca o godz. 17.00 na warsztaty taneczno-ruchowe skierowane do seniorów. Celem warsztatów jest uwrażliwienie osób starszych na ruch i taniec, ukazanie im narzędzi, dzięki którym poszerzą świadomość własnego ciała, co zaowocuje zwiększeniem ruchowej pewności siebie.

Na warsztat składać się będą działania oparte na poszczególnych technikach: tańcu terapeutycznym, tańcach w kręgu, improwizacji oraz dziedzin pomocniczych, np. techniki relaksacyjne, techniki somatyczne itp., wykonywane osobno, w parach i w grupie.

Zdobyte umiejętności pozytywnie wpłyną na samopoczucie na parkiecie i w życiu codziennym, rozbudzą u uczestników apetyt na aktywność fizyczną w formie tańca. Organizatorom zależy również na urozmaiceniu charakteru senioralnych spotkań poprzez zaproponowanie alternatywnego sposobu spędzania czasu w swoim gronie.

Na zajęcia obowiązują zapisy: ewawlodarczyk17@wp.pl.

Warsztaty są organizowane dzięki programowi Otwarty IKM, który zachęca do tworzenia wydarzeń przez wszystkie zainteresowane osoby. Na zgłoszenia i pomysły czekamy do 10-dnia każdego miesiąca. Informacje: www.otwarty.ikm.gda.pl.


Zajęcia Seniory na Danceflory, 22 czerwca, godz. 17.00-180.30, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.Wstęp bezpłatny, wymagane zapisy.

 

Powiązane projekty