Nie dajmy się zastraszyć jesiennej pogodzie! Serdecznie zapraszamy na dwa spacery z przewodniczką Ewą Czerwińską. Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 20 listopada, natomiast rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 25 listopada. Poznamy lepiej dzielnicę położoną blisko centrum Gdańska. Wstęp wolny.

25.11 | sobota | Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto. Klon – Siedlce – spacer otwarty,
godziny: 11:00, 12:30, 14:00,
start: róg ulic Józefa Bema i Zakopiańskiej,

Siedlce, bo o nich mowa, były kiedyś bardzo zielonym przedmieściem, okolica słynęła z ogrodów i… winnic. W XIX wieku zostały przyłączone do miasta i obecnie są dużą dzielnicą mieszkaniową.

Spacerując po Siedlcach, możemy zobaczyć zróżnicowane budynki: stare domy i kamienice, niskie i wysokie bloki, ponad stuletnie gmachy szkół i świątyń. My poszukamy jednak miejsc zielonych. Nie będziemy przy tym szli główną ulicą Siedlec – Kartuską, lecz udamy się do północnej części dzielnicy, która jest rzadziej odwiedzana. Towarzyszyć nam będzie niezwykłe drzewo – klon. Według polskich podań odgrywało ono podwójną rolę. Było uważane za opiekuna zmarłych, a jeden z jego gatunków: jawor, troszczył się o zakochanych.

Powiązane projekty