Na grudniowy spacer z cyklu „Gdańskie Miniatury” udamy się szlakiem topoli – drzew, które według podań ludowych budzą lęk, ale też podziw. Odwiedzimy między innymi Targ Drzewny, Mały Błędnik i Kanał Raduni. Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 12 grudnia, natomiast rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 16 grudnia.

Podczas grudniowego spaceru odwiedzimy między innymi Targ Drzewny słynący w dawnych czasach z handlu drewnem oraz węglem drzewnym, a teraz miejsce, w którym możemy zobaczyć jedyny w Gdańsku pomnik konny króla Jana III Sobieskiego. Na szlaku naszej wycieczki nie zabraknie także Małego Błędnika, Kanału Raduni czy ulicy Nowe Ogrody 16, gdzie kiedyś stał Pałac Radziwiłłów.

12 grudnia | wtorek | gra miejska-spacer dla szkół.
godziny: 10.00, 11.30, 13.00
Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 6.12 na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl. Grupy zorganizowane prosimy o zgłoszenia do dnia 06.12.2017 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun).

16 grudnia | sobota | gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych.
godziny: 11.00, 12.30, 14.00
start: godz. 11.00 i 14.00 Gdańsk, Targ Drzewny, pomnik Jana III Sobieskiego,
godz. 12.30, Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 27.

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl

 

Każdy może spacerować indywidualnie przy pomocy mapki dostępnej na stronie http://www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ lub z Przewodnik Trójmiejski Ewa Czerwińska Gdańsk.

Partnerzy Medialni: iBedeker, Radio Gdańsk S.A., Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta, Historia.org.pl – Polski portal historyczny, MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci.

Powiązane projekty