Zapraszamy na dwa grudniowe spacery Gdańskich Miniatur ulicami Dolnego Miasta, przeznaczone zarówno dla rodzin, jak i szkół. Spacer dla grup nieformalnych i rodzin odbędzie się w sobotę 17 grudnia, a dla szkół w środę 21 grudnia. Tematem przewodnim pieszych wycieczek po dzielnicy staną się ulice związane z ptakami. Wstęp wolny.

Bezpłatne spacery będą dobrą okazją do zgłębienia historii dawnej łaźni miejskiej i zapoznania się z ofertą kulturalną obecnie działającego tam Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Wycieczkę ubarwią także opowieści o tramwajach konnych jeżdżących niegdyś po tej dzielnicy oraz o skomplikowanych dziejach ulic w okolicy, których nazywaniu po II drugiej wojnie światowej towarzyszyły liczne pomyłki. Uczestnicy spaceru będą również mogli obejrzeć zarówno stary szpital, jak i współczesne murale. Wędrówkę po Dolnym Mieście zwieńczy wizyta w dawnych koszarach wojskowych na terenie obecnie funkcjonującej tam Akademii Muzycznej.

Spacer może mieć formę indywidualną dzięki mapce zamieszczonej na naszej stronie lub pod patronatem portalu iBedeker w towarzystwie przewodniczki, Ewy Czerwińskiej.


17.12.2016, Spacer dla rodzin i grup indywidualnych. Tajemnice gdańskich uliczek. Ptasie zakamarki – Dolne Miasto
Godziny i miejsce spotkań: 11.00 i 14.00 ulica Jaskółcza 1, 12.30 ulica Łąkowa 4
Informacje: miniatury@ikm.gda.pl
Kategoria wiekowa: od 11 lat
Czas trwania: ok. 1,5 godziny
Koszt: bezpłatne
Uczestniczyć mogą także osoby niepełnoletnie bez opieki.
Spacer będzie filmowany i fotografowany, a relacja zamieszczona zostanie na portalu iBedeker.

Powiązane projekty