Hackerspace Trójmiasto, ul. Wojska Polskiego 41, Gdańsk

20 października 2017, 18:00 - 21 października 2017, 18:00

Jaka jest idea Stupid Hackathonu? To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcieliby wyjść poza schematy i stworzyć projekt, którego z założenia nikt nie będzie potrzebował. Wszystko to w imię poszerzania horyzontów i przełamywania ograniczeń.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli za zadanie stworzenie najbardziej zwariowanych i nieprzydatnych, a jednak kreatywnych, projektów i zaprezentowanie ich przed jury, a to wszystko w 24 godziny. Pierwsza edycja Stupid Hackathonu rusza już 20 października 2017 roku o godzinie 18.00 w nowej siedzibie Hackerspace Trójmiasto przy alei Wojska Polskiego 41. 

Organizacji pierwszego polskiego Stupid Hackathonu podjął się Trójmiejski Hackerspace, społeczność pasjonatów nowych technologii, razem z Medialab Gdańsk przy Instytucie Kultury Miejskiej oraz szkołą programowania Code:Me.

Wydarzenia tego typu cieszą się olbrzymią popularnością na świecie, a nieszablonowość uczestników zaskakuje i rozbawia do łez. Wśród szalonych wynalazków znaleźć można program do oglądania filmów w rozdzielczości 161 megapixeli czy Beer Selfie – kij do selfie z funkcją podajnika do piwa. Jednym z ciekawszych pomysłów okazała się również  “mniej mobilna” wersja SnapChata, w postaci gustownej zasłonki ze sznurków jako filtru, czy niezwykle przydatny w każdej kuchni wieszak na parówki.

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Obserwuj fanpage Stupid Hackathon Polska:
https://www.facebook.com/stupidhackathonpolska/

Oraz naszą stronę internetową:    http://stupidhackathon.pizza/