plac Dominikański 1 (Hala Targowa)
Ulica Mariacka 27 (Brama Mariacka)

22 października 2016 | 11.00 | 12.30 | 14.00

Podczas bezpłatnego spaceru Gdańskich Miniatur poznamy historię jednej z najpiękniejszych ulic w Gdańsku – ul. Mariackiej oraz największej gotyckiej budowli w Gdańsku – Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (nazywanego również Kościołem Mariackim). Następnie udamy się na ul. Świętego Ducha, gdzie oprócz Kaplicy Królewskiej, znajduje się kamienica w której mieszkali pisarka Joanna Schopenhauer i jej syn filozof Artur Schopenhauer. Kolejne przystanki to ul. Świętojańska i znajdujący się tam kościół św. Jana oraz św. Mikołaja, ul. Grobla i budynek Szkoły Podstawowej nr 50, której sala gimnastyczna to dawna kaplica. Spacer zakończymy przy Hali Targowej na Placu Dominikańskim.

Tajemnice gdańskich uliczek – Ścieżki świętych gra miejska i spacer dla rodzin i grup
Data: 22 października, godz. 11.00, 12.30, 14.00
Miejsce spotkania: godz. 11.00, 14.00 plac Dominikański 1 (Hala Targowa), godzina: 12.30 Ulica Mariacka 27 (Brama Mariacka)
Informacje: miniatury@ikm.gda.pl. Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Czas trwania: około 1,5 godziny. Spacer jest bezpłatny.

Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Powiązane projekty