Jak wprowadzić turkusowe metody zarządzania swoją organizacją i zespołem? Jak lepiej określać kompetencje potrzebne do osiągnięcia wyznaczonych celów i pracy nad procesami w organizacjach pozarządowych? Na te pytania, podczas dwudniowego szkolenia Akademii Active Citizens 25 i 26 listopada, odpowie Agnieszka Kasprzyk, coach, założycielka firmy Teal Action Learning Global. Zapisy trwają do 19 listopada.

Czym są turkusowe organizacje? Fredric Laloux w swojej książce „Pracować inaczej” nazwał tak firmy, które pracując nad procesami biznesowymi i praktykami Human Resources budują zaangażowanie i odpowiedzialność wśród wszystkich pracowników, które wierzą w łączenie celów organizacji z celami osobistymi pracowników i pracownic, które są otwarte na przeciwności. Turkusowe organizacje nie mają jednego scenariusza działania. Zwracają uwagę zarówno na efektywność i zyskowność działań lidera/liderki i całej firmy, jak i etykę pracy oraz ekologiczne wykorzystanie talentów pracowników i pracownic.

Podczas warsztatu uczestnicy i uczestniczki nauczą się jak sprecyzować cele i planować działania projektowe dla zespołu oraz określać zasoby potrzebne do ich realizacji. Stworzą strukturę organizacyjną i określą kompetencje zespołu. Będą pracować nad usprawnieniem komunikacji i efektywności operacyjnej w organizacji. Trenerka poprowadzi szkolenie metodą Dragon Dreaming, czyli metodą planowania i realizacji projektów w sposób, który wzmacnia zaangażowanie i poczucie sensu jego realizacji. W przeciwieństwie do innych metod ustalania i realizacji celów, Dragon Dreaming skupia się – poza planowaniem i wdrażaniem – na całości przedsięwzięcia i motywacji uczestniczących w nim osób.

Szkolenie odbędzie się 25 i 26 listopada (sobota – niedziela), w godz. 10.00 – 17.00 i 10.00 – 15.00 w Gdańsku. Liczba miejsc jest ograniczona do 20 osób.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza.

POBIERZ

Formularz należy odesłać do 19.11.2017 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej dostarczyć pod adres: Anna Urbańczyk, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk. Potwierdzenie udziału w warsztatach  osoby zakwalifikowane otrzymają do dnia 21.11.2017r. Zajęcia są bezpłatne. W czasie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i wegański obiad – w pierwszym dniu szkolenia.

Osoba prowadząca: Agnieszka Kasprzyk, założycielka  firm Teal Action Learning Global Sp. z o.o., JobHunter, Business Coach Agnieszka Kasprzyk oraz SCAL Stowarzyszenia Coachów Certyfikowana. Konsultantka Extended DISC od 2008 roku. Coach certyfikowany w 2007 w International Coaching Community (ICC) z ponad 2000 godzinną praktyką, głównie w coachingu przedsiębiorczości i coachingu kariery. Pracowała menedżerami, takich organizacji jak m.in.: Lotos, Energa, TNT Express Worldwide, Gardner Poland, Huber Suhner, Inkubator Przedsiębiorczości  Starter, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Partners S.A/ Saturn Management Sp. z o.o., UxPin. Wykładowczyni coachingu kariery i coachingu grupowego (Action Learning) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie; Członkini Rady Pracodawców SWPS Sopot. Tworzyła i z sukcesem wdrażała procesy od kadrowo/prawnych po Zarządzanie Przez Wartości, Członkini – założycielka  Izby Coachingu. Członkini grupy inicjatywnej Szkoły Demokratycznej Kalejdoskop, coach Action Learningowy Liderek i Liderów Kreatywnej Pedagogiki. Psycholożka organizacji i zarządzania UG, po studiach podyplomowych Manager Personalny Politechniki Gdańskiej, oraz MBA PAR.

Akademia Active Citizens to projekt wzmacniający kompetencje zarządzania organizacjami i zmianą społeczną w różnorodnym świecie, realizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i British Council. Akademia powstała w odpowiedzi na potrzeby edukacyjne pomorskich organizacji pozarządowych zgłaszane w  czasie  projektu Active Citizens. Dlatego pierwszeństwo w rekrutacji będą mieć absolwenci i absolwentki pomorskich edycji programu Active Citizens Aktywna Społeczność.

 

Powiązane projekty