ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
8 listopada 2019, 15:30 - 8 listopada 2019, 18:30

Warsztaty rękodzieła: biżuteria z kolorowego filcu. 
Dwa terminy warsztatów: 28 października 2019 r., godz. 11:00 – 14:00 oraz 8 listopada 2019 r., godz. 15:30 – 18:30
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Organizator zapewnia wszystkie niezbędne materiały oraz narzędzia do filcowania.
Organizatorka i prowadzenie: Anna Szyndlar
Informacje i zapisy: szanna1@interia.pl

Pasjonujesz się rękodziełem? Chciał(a)byś spróbować własnych sił? Anna Szyndlar zaprasza na warsztaty tworzenia biżuterii z kolorowego filcu. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

Na warsztatach nauczymy się projektować, przygotowywać szablony, wycinać na ich podstawie odpowiednie kształty i łączyć je z innymi elementami w ozdobną biżuterię. Omówimy też podstawy tworzenia biżuterii, dowiemy się, jakich elementów należy użyć, by zrobić zapięcie lub kolczyk. Te umiejętności i wiedza pozwolą w przyszłości tworzyć biżuterię nie tylko z filcu, ale też z innych materiałów takich jak tkaniny lub skóra.

Biżuterię można wykonać z wielu materiałów, a każdy z nich daje inne możliwości twórcze. Jednym z takich materiałów jest filc – arkusze filcu są dostępne w bardzo dużej ilości kolorów i grubości, co pozwala na zaprojektowanie najróżniejszych przedmiotów – opowiada Anna Szyndlar, organizatorka.

Warsztaty poprowadzi:

Anna Szyndlar – pasjonatka rękodzielnictwa i entuzjastka kolorowej, niestandardowej biżuterii. Od bardzo wielu lat zajmuje się hobbystycznie rękodziełem, szczególnie tworzeniem biżuterii. W ostatnich latach czas pozwala jej na prowadzenie i organizowanie warsztatów rękodzieła np. filcowanie, tworzenie biżuterii z kamieni jubilerskich, tworzenie małych ozdób witrażową metodą Tiffany, decoupage.

Powiązane projekty