ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

28 września, 2019 r., godz. 9.00 – 14.00 | Wydobyć dźwięk, uwolnić ruch. Warsztaty beatboxowo-taneczne
Prowadzenie: Jan Czerwiński, Anna Mikula
Miejsce: Studio 57, ul. Kartuska 57
Informacje i zapisy: jan.elf.czerwinski@gmail.com

I GRUPA: 09.00- 11.00
II GRUPA: 12.00-14.00

Potrzeba tworzenia muzyki, kreowania dźwięków, melodii, a także poruszania się i tańca towarzyszą nam od zarania dziejów.  W ramach projektu Otwarty IKM na Siedlcach zapraszamy na warsztaty beatbox, które połączą obie dziedziny – formy rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą aparatu mowy oraz taniec współczesny, czerpiący z naturalnych możliwości ekspresji ciała.

Na zajęcia zapraszamy młodzież i dorosłych – wszystkich ciekawych doświadczenia wspomnianej „hybrydy”, oraz chętnych do pracy zespołowej i indywidualnego treningu własnych umiejętności. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia – formuła warsztatów jest otwarta!

Na warsztaty złożą się: rozgrzewka oddechowa i głosowa, nauka podstaw beatboxu, nagrywanie dłuższych fragmentów muzycznych za pomocą tzw. loopstacji, kolektywne ćwiczenia i gry ruchowe, tworzenie kombinacji opartych na elementach tańca współczesnego. A przede wszystkim – nauka reagowania ruchem na dźwięk i dźwiękiem na ruch.

Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

O prowadzących:

Jan „Elf” Czerwinski umiejętności beatboxowe nabywa od 2006 roku.Laureat krajowych mistrzostw (Mistrz Polski Polish Beatbox Battle 2018 kat. Loop Station, TOP4 WBW Beatbox 2017 Solo). Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, showmen i konferansjer w trójmiejskim środowisku tworząc i wspierając takie projekty jak duet B’loop, Fala Zmiany, Muzalians, Chór Music Everywhere, Leśny skład. Tworzy własne kreacje oraz spersonalizowane aranżacje znanych utworów wykonując je przy użyciu wyłącznie aparatu mowy (bądź to na żywo, bądź z wykorzystaniem procesorów efektowych i stacji zapętlających) czerpiąc z wielu kręgów, ale zazwyczaj oscylując w granicach gatunków raggae, d’n’b, rock, house.

Anna Mikula to absolwentka wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Czynnie pracuje w zawodzie aktorki-tancerki w Polsce i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi warsztaty od 2014, m.in. Jens von Daele, Burning Bridges (Holandia), Transe-en-Danse (Belgia).

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019.

Powiązane projekty