Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk

24 września 2018, 16:30 - 24 września 2018, 19:30

Co po studiach na kierunkach artystycznych? Czy artysta/artystka to zawód? Jak kontynuować własny rozwój zawodowy po ASP? Zapraszamy na warsztaty, które w ramach Otwartego IKM poprowadzą Paulina Czapska i Anna Szapert z kolektywu edukacyjnego Future Simple.

Paulina Czapska i Anna Szapert są autorkami pierwszego w Polsce podręcznika Zawód Artystka – ćwiczenia z pracą, skierowanego do twórczyń poszukujących swojego miejsca na rynku pracy.

Opracowałyśmy model wsparcia dla artystek. Opisałyśmy nasze doświadczenia i zebrałyśmy przydatną wiedzę w bezpłatnym podręczniku dla młodych artystek wchodzących na rynek pracy. Zawarte w tej publikacji informacje, teorie i ćwiczenia zostały przetestowane podczas kilkuset godzin pracy grupowej i indywidualnej z odważnymi i gotowymi do dzielenia się swoimi pomysłami kobietami–artystkami – mówią o swojej książce.

Warsztaty będą miały formę pracy w grupie i dzielenia się doświadczeniem każdego i każdej z uczestników i uczestniczek. Podczas spotkania opracowany zostanie Plan Rozwoju Zawodowego, który ma pomóc m.in. we wprowadzaniu zmian i wzmacnianiu nawyków twórczych, pokonaniu stresu, poszukiwaniu korzystnego miejsca na rynku pracy, planowaniu i tworzeniu wizji.

Autorki warsztatów zapewniają, że planowanie może być twórczym procesem i nie jest zarezerwowane wyłącznie dla przedsiębiorców. Może pobudzać i uruchamiać kreatywność, być inspirującym i zaskakującym działaniem.

O prowadzących:

Paulina Czapska – zawodowo zajmuje się rozmawianiem o rozwiązaniach. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach myślenia i działania. Pracuje jako terapeutka, coach i trenerka.  Od ponad 10 lat wspiera osoby indywidualne i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych firm i instytucji kultury w lepszej komunikacji, generowaniu nowych rozwiązań i planowaniu strategicznym. Jest autorką programów społeczno-kulturalnych i wieloletnią członkinią Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, współinicjatorką Marzycieli i Rzemieślników – inkubatora innowacji społecznych. Kieruje się ideą zrównoważonego aktywizmu. Ukończyła Szkołę Coachów przy Erickson International i Wszechnicy UJ oraz Szkołę Trenerów Wszechnicy UJ, Roczny Kurs Terapii Gestalt dla Profesjonalistów oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).  Założyła kolektyw Future Simple, bo jest zafascynowana ludzkim zachowaniem, ciągle bada i zastanawia się czemu ludzie robią, to co robią, oraz dlaczego patrzą na życie w taki, a nie inny sposób.  Jest mamą 5-letniej Heli.

Anna Szapert – pracuje jako terapeutka, coach, trenerka i wykładowczyni akademicka. Współtworzy kolektyw edukacyjny Future Simple oraz program „Zawód Artystka -ćwiczenia z pracą”. Jest doktorantką na Uniwersytecie SWPS.  Ma doświadczenie zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej w różnorodnych organizacjach. Towarzyszy w poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju, wzmacnianiu wewnętrznych zasobów i potencjału, projektuje i prowadzi procesy szkoleniowe. Uwielbia pracę z artystami i instytucjami kultury. Pasjonuje się obszarem psychologii twórczości i poszukiwaniem innowacyjnych sposobów kompleksowego wspierania twórców i twórczyń. Ukończyła szereg szkoleń coachingowych i psychoterapeutycznych (m.in. posiada certyfikat coacha MLC, artcoacha Norman Bennet), szkolenia Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu, Roczny Kurs Terpaii Gestalt dla Profesjonalistów, I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR).  Jest mamą 12-letniego Mateusza.

Organizator: Daga Ochendowska
Udział bezpłatny. Informacje i zapisy: daga.ochendowska@gmail.com

Powiązane projekty