Zbudujmy sobie Gdańsk z kartonu. Warsztaty tworzenia gdańskich kamienic dla dzieci.

10 grudnia, godz. 11.00-13.00.

Sień IKM.

Prowadzenie: Blisko – Warsztaty Kreatywne Aleksandra Romińska

Zapisy: https://form.jotform.com/blisko/zbudujmy-sobie-gdansk-z-kartonu

Dzieci 6-12 lat, grupa do 10 osób. Zapewniamy materiały.

 

Grafika promująca wydarzenie.Wszyscy mieszkamy w pięknym mieście z bogatą historią. Czy macie swoje ulubione miejsca? A co, gdybyśmy spróbowali odtworzyć nasze miasto w mniejszej skali i stworzyć miejsce do zabawy?

Na tych zajęciach dowiecie się więcej o Gdańsku i spróbujecie sami zbudować coś z kartonu. Wbrew pozorom to jest świetny materiał, z którego może powstać, co tylko chcemy! A na koniec będziemy mogli nasze dzieła udekorować.

Warsztaty rozwijają w dzieciach kreatywność, uczą myślenia projektowego oraz zapoznają z miastem, w którym żyją. To dobra okazja do wspaniałej zabawy, współpracy i integracji z innymi dziećmi.

„Chciałabym rozwijać w dzieciach ich naturalną kreatywność, a także tworzyć przestrzeń, w której każdy może czuć się dobrze i może czuć się blisko z innymi. Jestem związana z Gdańskiem, mieszkam tu od urodzenia, a moja praca dyplomowa dotyczyła właśnie gdańskich kamienic. Pomyślałam, że to będzie ciekawy temat do zrealizowania właśnie w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, dzięki czemu będę mogła podzielić się swoją pasją oraz  umiejętnościami jako absolwentka ASP w Gdańsku” – mówi organizatorka projektu Aleksandra Romińska.

 

O prowadzącej:

Aleksandra Romińska – absolwentka Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Szkoły podyplomowej SWPS w Sopocie. Na swoim koncie ma już kilka zrealizowanych warsztatów dla dzieci pod marką „Blisko – Warsztaty Kreatywne”.  Na co dzień jest projektantką User Experience. Ma doświadczenie projektowe i artystyczne. Tworzyła bannery internetowe, materiały drukowane, ulotki i plakaty.