W każdy poniedziałek i piątek sień otwiera się dla animatorów, instytucji i wszystkich chętnych, którzy chcą zorganizować u nas wydarzenie. W grudniu przygotowali m.in.: warsztaty decoupage dla seniorów i tworzenia lalek-motanek, wykład o wykorzystywaniu wizerunku i filozofii Artura Schopenhauera w internecie, a także koncert z okazji X edycji Gdańskiej Sztuki Interpretacji Sztuki Akordeonowej. Zapisy do programu zawsze do 10-tego dnia każdego miesiąca.  

Wydarzenia Otwarty IKM w grudniu

1 grudnia, piątek, godz. 18.00

Pomorze Czyta: spotkanie autorskie z Klaudią Zalewską. Wstęp wolny.

Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na spotkanie z Klaudią Zalewską, autorką powieści „Deficyt” oraz wydawnictwem Novae Res, w którym książka się ukazała. Jest to kolejna część cyklu „Pomorze czyta”.

Więcej informacji

 

8 grudnia, godz. 15.00

Warsztaty decoupage dla seniorów (60+): tworzenie świątecznych obrazków z aniołkami

Galeria sztuki Kunsztownia zaprasza seniorów na warsztaty tworzenia świątecznych obrazków w technice decoupage. Uczestnicy i uczestniczki poznają tę metodę rękodzieła od podstaw.

Więcej informacji

 

8 grudnia, godz. 18.00

Schopenhauer 2.0. – Arthur Schopenhauer oraz jego filozofia w oparciu o materiały (tzw. memy) tworzone przez internautów. Wykład multimedialny. Wstęp wolny.

Arthur Schopenhauer zyskał dużą popularność… w Internecie. Internauci prześcigają się w wymyślaniu zabawnych memów wykorzystujących wizerunek urodzonego w Gdańsku filozofa. W tej swobodnej twórczości użytkowników sieci Schopenhauer jawi się jako król czarnego humoru i złośliwy piewca samobójczego pesymizmu. Jednak czy ta wizja niemieckiego myśliciela jest słuszna?

Więcej informacji

 

11 grudnia, poniedziałek, godz. 16.30

Magiczne lalki. Warsztaty tworzenia lalek-motanek (Anioła Bożonarodzeniowego). Warsztaty dla dorosłych  i młodzieży od lat 8 (z opiekunami).

Lubow Michajlik z Kolektywu Twórczego MyWy zaprasza na naukę tworzenia laleczek z włóczki i tkaniny – tradycyjnych słowiańskich motanek.  Warsztaty poprzedzi wykład wprowadzający.

Więcej informacji

 

11 grudnia, poniedziałek, godz. 19.00

Koncert. Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej. Wstęp wolny.

Czy akordeon to folklor i przeżytek? Koncerty Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej pokazują, że bynajmniej. Paweł Zagańczyk zaprasza na koncert młodych akordeonistów w ramach X edycji Festiwalu!

Więcej informacji

 

15 grudnia, piątek, godz. 16.00

Spotkanie poświęcone projektowi „Sztuka Pełnosprawna”

Fundacja im. Helen Keller zaprasza na spotkanie poświęcone projektowi „Sztuka Pełnosprawna”. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa prac powstałych podczas cyklu warsztatów w ramach wspomnianego projektu.

Więcej informacji

 


Otwarty IKM to program współorganizacji projektów i zachęta do ich organizowania przez wszystkie zainteresowane osoby: aktywistów, animatorów kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje.

Otwarty IKM otwiera się na inicjatywy kulturalne, społeczno-kulturalne i edukacyjno-kulturalne dla mieszkańców Gdańska i metropolii. To program, który zaprasza do organizacji spotkań, szkoleń, warsztatów, pokazów filmowych z dyskusjami i innych form wydarzeń – wszystkiego, co jest możliwe do realizacji w przestrzeni IKM.

www.otwarty.ikm.gda.pl

 

Powiązane projekty