Instytut kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

8 listopada 2017, 18:00 - 8 listopada 2017, 20:00

Długie jesienne i zimowe wieczory przed nami. Idealne na oglądanie rodzinnych albumów i fotografii.Jesteś domowym archiwistą? Masz rodzinne albumy? Kochasz fotografię? Spędź z nami jesienny wieczór 8. listopada 18.00 i weź udział w warsztatach z archiwizacji zdjęć. 

Koszt udziału: 30 zł. Zapisy: www.kolekcjeikm.evenea.pl

Wielu z nas posiada prawdziwe domowe archiwa, które dokumentują prawdziwe historie – nasze historie. Pomyślenie o naszych zbiorach jako o wartościowych kolekcjach – otwiera zupełnie nowe możliwości.Pomyślcie o tych zbiorach jako o dokumentach, ważnych świadectwach przeszłości – nie tylko naszej, ale naszych znajomych, czasów w jakich przyszło żyć naszym dziadkom, rodzicom, nam. Uświadomienie sobie, że te fotografie będą dla naszych dzieci prawdziwymi skarbami – to wielka rzecz.
Zapraszamy wszystkich domowych archiwistów, posiadaczy rodzinnych albumów ze zdjęciami, osoby kochające fotografię na

WARSZTATY Z ARCHIWIZACJI ZDJĘĆ | 8 listopada o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej
Nauczymy się jak zadbać o fotografie, jak je zabezpieczać, jak prawidłowo przechowywać poznając rodzaje papierów, obwolut i opakowań. Dowiemy się jak digitalizować zdjęcia i jak je zapisywać a potem jak przechowywać pliki. Każdy uczestnik może przynieść własne fotografie, żeby na ich przykładzie móc porozmawiać konkretnie.
Warsztaty poprowadzi Maciej Turczyniak z warszawskiej Fundacji Archeologii Fotografii.

Powiązane projekty