Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

22 lutego 2019, 18:00 - 22 lutego 2019, 21:00

BaBa to artystyczna forma rodzinna, która zaprasza na otwarty spektakl w stylu multi-art. 22 lutego o 18.00 w sieni IKM. Spotkanie organizowane w ramach projektu Otwarty IKM. Organizator: Sylwia Kubryńska Prowadzenie: Sylwia Kubryńska, Kacper Kubryński, Julia Olędzka, Maciej Rozwadowski, Zofia Kubryńska.  Z uwagi na ograniczoność miejsc warto się zapisać: redakcja@baba.com.pl.

Występ utrzymany jest w tonie satyrycznym, z nutą refleksji. Gwarantujemy doskonałą zabawę , pokojowe przesłanie o wartości kultury i sztuki. Teksty aranżowane aktorsko przez Kacpra Kubryńskiego oraz rysunki Zosii Kubryńskiej pochodzą z najnowszej książki „ Poradnik dla psychopatów“ autorki Sylwii Kubryńskiej oraz autorki bloga: Najlepszy blog na świecie https://kubrynska.com/

Podczas spektaklu założeniem organizatora jest zaznajomienie publiczności z różnymi dziedzinami sztuki : spotkaniem autorskim, tańcem, stand-up, rysunek, recitalem i historią Gdańska. Wszyscy wykonawcy postarają się odpowiedzieć na pytania:

* co zrobić gdy dzwoni telefon?
* co zrobić gdy nie dzwoni telefon?
* jak naprawić żarówkę?
* jak być w dwóch miejscach na raz?
* jak poradzić sobie bez chłopaka i dlaczego to takie proste?

Prowadzący:

Sylwia Kubryńska– pisarka, nominowana do Nagrody Literackiej Autorki „Gryfia“ w konkurskie Gdańsk Europejska Stolica Kultury Kandydat 2012, autorka bestsellera „Kobieta dość doskonała“, „Furia mać!“, „Mama“. Felietonistka Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej. Razem z Januszem Chabiorem występowała w literackim stand- upie podczas Wieczoru Gombrowiczowskiego w Warszawie na festiwalu Big Book. Autorka bloga“ Najlepszy blog na świecie“.

Julia Olędzka – finalistka Mam Talent, wokalistka dwóch edycji z „Sylwester z TVN“, występująca podczas Gali 20-lecie TVN oraz Wielkiego Meczu TVN vs. WOŚP i Projektu Plaża. Od zeszłego roku wokalistka w Tańcu z Gwiazdami „ Dancing with the stars“. Czynnie współpracuje ze studiem dubbingowym SDI Media Polska, w którym śpiewa piosenki do filmów W. Disneya.

Kacper Kubryński – grał w przedstawieniach reżyserowanych przez m.on. Mirosława Bakę, Adama Nalepę, Jerzego Gruzę. Brał udział w koncercie Sylwestrowym 2016/2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Cały tekst opisu od AUTORKI na blogu: https://kubrynska.com/

Powiązane projekty