Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

23 lutego 2019, 11:00 - 23 lutego 2019, 14:00

Zapraszamy do udziału w niecodziennym warsztacie kreatywnego pisania wierszy, organizowanego w ramach projektu Otwarty IKM. Jeśli masz głowę pełną pomysłów, lubisz wyrażać siebie za pomocą słowa – koniecznie rezerwuj termin w swoim kalendarzu! 23 lutego w godzinach 11.00-14.00. Informacje i zapisy: zdaniadoczytania@gmail.com.

Warsztat skierowany jest do osób, które piszą lub chciałyby pisać, obserwują rzeczywistość i chcą zmierzyć się z nazwaniem otaczających ich zjawisk, problemów, codziennych i niecodziennych sytuacji i stworzeniem z nich krótkich form poetyckich. Podczas warsztatu skupimy się na możliwościach i ograniczeniach, jakie dają krótkie formy tekstowe. Będziemy eksplorować zdania, słowa, litery i ich wpływ na tekst. Przede wszystkim jednak, będziemy wykorzystywać naszą kreatywność i wyobraźnię, by bawić się słowem pisanym. Będziemy sprawdzać jak wpływają na tekst różnego rodzaju inspiracje: płynące z obserwacji, muzyki, innych tekstów (prozy, poezji, tekstów piosenek, czy wycinków gazet). Celem spotkania jest stworzenie wierszy przez każdego uczestnika warsztatu oraz wierszy grupowych. Wybrane teksty zostaną opublikowane na Facebooku „Zdania do czytania” w postaci grafik.

O prowadzącej:

Maria Witczak – Z wykształcenia politologi i teatrologi, prowadząca warsztaty teatralne, współprowadząca międzynarodowy projekt teatralny Acting Techniques Intensive Seminar; autorka tekstów muzycznych, opowiadań i bajek oraz twórczyni „Zdań do czytania”, czyli krótkich form poetyckich, którym formalnie najbliżej do wierszy. Można je znaleźć w przestrzeni publicznej w postaci wlepek, plakatów, obrazów, toreb i plecaków.

Wystawy jej prac można było oglądać m.in. w gdańskim Żaku, na 100-czni, w galerii Layup oraz trójmiejskich kawiarniach pod postacią autorskich wierszo-obrazów oraz grafik. W listopadzie 2017 odbył się poprowadzony przeze nią warsztat kreatywnego pisania w Bibliotece Pod Żółwiem. Teksty, grafiki, wydarzenia można znaleźć: https://www.facebook.com/MariaHZdaniaDoCzytania

Powiązane projekty