Gdańsk, ul. Opata Rybińskiego (przy wejściu do Parku Oliwskiego)

26 maja 2018, 12:00 - 26 maja 2018, 14:00

W maju podczas spacerów Gdańskich Miniatur będziemy na nowo odkrywać Oliwę – dzielnicę słynącą z pięknych ogrodów otoczoną wzgórzami porośniętymi lasem. Nazwa dzielnicy nawiązuje do drzewa oliwnego, chociaż ten gatunek nie występuje w Polsce, ponieważ potrzebuje więcej słońca i ciepła. W zastępstwie oliwki towarzyszyć nam będzie inne drzewo z rodziny oliwkowatych, jedno z najbardziej okazałych spośród tych, które możemy spotkać w naszych lasach i parkach, a mianowicie jesion wyniosły. Spacery dla szkół już 23 maja (środa), spacer otwarty dla rodzin i grup nieformalnych 26 maja (sobota).

Głównym celem spaceru będzie Park Oliwski – jeden z najstarszych parków w naszym mieście o bardzo ciekawej formie i historii. Dowiemy się, kto był jego założycielem oraz kto rozwinął go do dzisiejszych rozmiarów. Odwiedzimy też oliwski cmentarz – trzecią co do wielkości nekropolię w naszym mieście. Zachowały się tu groby z pierwszej połowy XX wieku, spoczywa tu wiele zasłużonych osób, w tym autorzy książek o Gdańsku i Pomorzu Jan Kilarski i Franciszek Mamuszka, a także znany malarz Stanisław Chlebowski.

 

Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Jesion – Oliwa | spacer dla rodzin i grup nieformalnych

26.05 – 12.00 gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych.

Spotkanie: Gdańsk, ul. Opata Rybińskiego (przy wejściu do Parku Oliwskiego). Wstęp wolny. Informacje: miniatury@ikm.gda.pl.

 

Powiązane projekty