W maju podczas spacerów Gdańskich Miniatur będziemy na nowo odkrywać Oliwę – dzielnicę słynącą z pięknych ogrodów otoczoną wzgórzami porośniętymi lasem. Nazwa dzielnicy nawiązuje do drzewa oliwnego, chociaż ten gatunek nie występuje w Polsce, ponieważ potrzebuje więcej słońca i ciepła. W zastępstwie oliwki towarzyszyć nam będzie inne drzewo z rodziny oliwkowatych, jedno z najbardziej okazałych spośród tych, które możemy spotkać w naszych lasach i parkach, a mianowicie jesion wyniosły. Spacery dla szkół już 23 maja (środa), spacer otwarty dla rodzin i grup nieformalnych 26 maja (sobota).

Głównym celem spaceru będzie Park Oliwski – jeden z najstarszych parków w naszym mieście o bardzo ciekawej formie i historii. Dowiemy się, kto był jego założycielem oraz kto rozwinął go do dzisiejszych rozmiarów. Odwiedzimy też oliwski cmentarz – trzecią co do wielkości nekropolię w naszym mieście. Zachowały się tu groby z pierwszej połowy XX wieku, spoczywa tu wiele zasłużonych osób, w tym autorzy książek o Gdańsku i Pomorzu Jan Kilarski i Franciszek Mamuszka, a także znany malarz Stanisław Chlebowski.

Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Jesion – Oliwa | spacer dla szkół

23.05 – 10.00, 11.30, 13.00 gra miejska-spacer dla szkół. Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 15.05.2018 r. na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl.

Grupy zorganizowane prosimy o zgłoszenia do dnia 15.05.2018 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun).

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

Wstęp wolny.

Powiązane projekty