Drukarnia,
ul. Mariacka 36,
80-833 Gdańsk

23 listopada 2018, 16:00 - 23 listopada 2018, 20:00

Co powiecie na warsztaty z robienia gifów? 23.11 o 16.00 zapraszamy na GIFJAM z Europeaną. W warsztatach może uczestniczyć każdy, nie wymagamy żadnego doświadczenia artystycznego ani graficznego. Przydadzą się za to: chęć kreatywnego spędzenia czasu i komputer. Spotkanie poprowadzi: Aleksandra Strzelichowska. Wydarzenie odbędzie się w Kawiarni Drukarnia, wstęp wolny.

Warsztaty będą okazją do poznania i przetestowania prostych technik tworzenia animacji z otwartych zbiorów cyfrowych, z użyciem darmowych narzędzi dostępnych w sieci. Uczestnicy poznają podstawy prawa autorskiego i sposoby wyszukiwania zasobów archiwalnych do ponownego wykorzystania. Następnie, ze znalezionych przez siebie dzieł sztuki, zdjęć i filmów, stworzą swoje własne animowane GIF-y.

mediaLABIRYNTY – Dwa dni, które zainspirują do korzystania z cyfrowych zasobów – na co dzień, w pracy, na lekcjach, prowadząc zajęcia lub prezentację, tworząc kolaże, animacje, gry. Zobaczycie, że media i technologie dają nam niezwykłe możliwości a odnalezienie wśród nich własnych rozwiązań to jak przechodzenie przez labirynt – tylko że w naszym mediaLABIRYNCIE jest wiele wyjść i wiele prowadzących do nich dróg.

Zapraszamy nauczycieli, edukatorów i animatorów. Zapraszamy projektantów, twórców gier, grafików i artystów! Zapraszamy osoby zainteresowane tworzeniem gifów i kolaży – takie, które tylko o tym myślały i takie, które już stawiały pierwsze kroki. A mistrzów zapraszamy także, bo uwielbiamy uczyć się od siebie!

Powiązane projekty