Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

14 listopada 2018, 18:00 - 14 listopada 2018, 20:00

Wszystkich, którym temat pracy w kulturze leży na sercu zapraszamy na rozmowę “Praca w kulturze” z udziałem profesora Jana Wojciechowskiego oraz Agnieszki Skawińskiej. Rozmowę poprowadzi Marek Szymaniak. Spotykamy się 14 listopada 2018 roku w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, wstęp wolny.

Pracujemy w kulturze – organizujemy, koordynujemy, partnerujemy, zatrudniamy, współzatrudniamy i współpracujemy, angażujemy i dzielimy się obowiązkami,  …. chcielibyśmy porozmawiać o naszej pracy – o jej specyfice wynikającej chociażby z konieczności współpracy wielu środowisk, o tym co nas motywuje do pracy i z czego czerpiemy satysfakcję i kto tak naprawdę pracuje w kulturze?

Seminarium poprowadzi:

Marek Szymaniak – Dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w Magazynie TVN24, „Dużym Formacie” i „Newsweek Polska”. Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. W czerwcu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jego debiutancka książka pt. Urobieni. Reportaże o pracy. (książkę będzie można kupić po spotkaniu w IKMie)

Goście:

Agnieszka Skawińska – Aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez szereg lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Występowała również dla publiczności polonijnej w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Animatorka życia kulturalnego, jest pomysłodawczynią takich projektów edukacyjno-artystycznych jak Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Reżyserka, wokalistka, prowadząca warsztaty teatralne a także warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Studentka kierunku „Diagnoza i terapia pedagogiczna” w Gdańsku. Grała i koncertowała na wielu festiwalach m.in. na XIX Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” czy też XX Festiwalu Szekspirowskim. Jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

prof. Jan Stanisław Wojciechowski – Artysta, krytyk sztuki, animator kultury i kulturoznawca, wykładowca akademicki (dr hab.). Twórca obiektów rzeźbiarskich i aranżacji przestrzennych; posługuje się również fotografią. Kieruje projektami społecznymi, artystycznymi i naukowymi. Pisze artykuły, eseje i książki na temat praktyk i idei artystycznych, przemian kulturowych i filozofii kultury.

Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kierownik Katedry Antropologii Kultury, Członek Polskiej Akademii Umiejętności; adiunkt Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, były dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, rzeźbiarz; wkrótce więcej informacji

Powiązane projekty