Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

14 listopada 2018, 13:00 - 14 listopada 2018, 19:00

Instytut Kultury Miejskiej wspiera osoby zajmujące się kulturą i sztuką. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin. Zapraszamy na konsultacje z zakresu praw autorskich. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat podczas bezpłatnych konsultacjach, które odbędą się 14 listopada. Zapisy prowadzone są online na https://prawoikm.evenea.pl/.

– ZAIKS i inne organizacje, których celem jest ochrona praw autorskich mogą wydawać się zarówno artystom jak i organizatorom wydarzeń kulturalnych skomplikowanymi machinami.  Multum formalności i wątpliwości, wszak „Sztuka jest po to, by niepokoić. Wiedza umacnia”, jak pisał Georges Braque. W trakcie konsultacji będziemy łagodzić niepokoje sztuki i kultury umacniając wiedzę prawną twórców i organizatorów – zapowiada Brylowska.

Prawnicy z Kancelarii Prawnej K&S szczególnie zwrócą uwagę na następujące sytuacje: nieprzeczytania podpisanej umowy do końca, zapisów w umowach, przekazywania praw autorskich i udzielania licencji, różnego rodzaju typy umów, które można zaproponować  wykonawcy, współpracownikowi przy organizowaniu wydarzeń.

Z bezpłatnych konsultacji, które odbędą się 14 listopada w IKM, mogą skorzystać artyści i twórcy (także studenci) oraz organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

Zapisy prowadzone są online na https://prawoikm.evenea.pl/ i trwają do 7 listopada. Każda osoba przez godzinę będzie miała eksperta do dyspozycji. W zgłoszeniu należy krótko opisać temat czy pytania do konsultacji. Każda z zapisanych osób otrzyma e-mail potwierdzający spotkanie. W przypadku konsultacji konkretnych umów, organizatorzy proszą o przyniesienie kopii na dowolnym nośniku (papier, tablet, komputer).

Jak rozwinąć swoją karierę artystyczną? Wypełnij ankietę i pomóż nam dopasować program wsparcia do potrzeb środowiska.

IKM zbiera informacje na temat stylu i specyfiki pracy w kulturze. Ankieta online dla artystów i artystek, edukatorów i edukatorek, animatorów i animatorek i producentów i producentek kultury oraz przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich kreatywnych zawodów znajduje się na: http://ikm.gda.pl/2018/10/22/badanieartystow/.

Powiązane projekty