Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

15 listopada 2018, 16:00 - 18 listopada 2018, 17:00

Instytut Kultury Miejskiej wspiera osoby zajmujące się kulturą i sztuką. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin. Zapraszamy na spotkanie z Dilanem Abdullą, specjalistą zajmującym się sztuką najnowszą w Sopockim Domu Aukcyjnym, 15 listopada godz. 16.00-17.00. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

– Podczas spotkania przybliżę problematykę rynku sztuki z perspektywy artystów rozpoczynających swoją historię zawodową. Skoncentruję się na ogólnym zarysie, opisie rynku sztuki w Polsce oraz różnych możliwościach debiutu na nim. Z chęcią odpowiem na pytania dotyczące strony organizacyjnej wejścia w obieg sztuki w Polsce – mówi Dilan Abdulla.

Dilan Abdulla (ur. 1987) – z wykształcenia historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2013 roku specjalista zajmujący się sztuką najnowszą w Sopockim Domu Aukcyjnym (wcześniej prowadził własną internetową galerię sztuki). Dotychczas przygotował ok. 50 aukcji i był kuratorem kilku wystaw indywidualnych. Do jego zadań należy kierowanie współpracą z artystami, innymi galeriami oraz doradztwo artystyczne. Prywatnie aktywny artysta malarz, wystawiający prace w galeriach oraz na aukcjach sztuki w Polsce.

Jak rozwinąć swoją karierę artystyczną? Wypełnij ankietę i pomóż nam dopasować program wsparcia do potrzeb środowiska.

IKM zbiera informacje na temat stylu i specyfiki pracy w kulturze. Ankieta online dla artystów i artystek, edukatorów i edukatorek, animatorów i animatorek i producentów i producentek kultury oraz przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich kreatywnych zawodów znajduje się na: http://ikm.gda.pl/2018/10/22/badanieartystow/.

Powiązane projekty