Online
23 października 2020, 18:00 - 24 października 2020, 18:00

MusicJam to święto muzyki i technologii w jednym. Spotykamy się w jednym miejscu i czasie, by wspólnie łączyć świat IT ze sferą dźwięków. Podczas 24h maratonu będziemy tworzyć, remiksować i bawić się muzyką i kodem niezależnie od ich postaci. Ważne jest, aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie. 🎙📀  Wydarzenie jest PŁATNE (20 zł) i odbędzie się w pełni zdalnie (online). Do kupienia tutaj app.evenea.pl/event/musicjam.

Wydarzenie kierowane jest do każdego fana muzyki. I tyle. Jeśli muzyka daje Ci radość, to technologia z pewnością nie będzie problemem. Ważne, abyś miał/a tylko ukończone 16 lat!
MUSICJam będzie częścią cyklu wydarzeń organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej pod wspólną nazwą MEDIALABirynty (20-24.10.2020).

Zbiory cyfrowe i domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji dla twórców. Na potrzeby MUSICJAM – proponujemy wam wykorzystanie muzyki dawnej z domeny publicznej i tej na wolnych licencjach – np. kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców na wolnych licencjach. Zawsze zwróćcie uwagę czy wykonanie nie jest objęte prawami autorskimi majątkowymi!
W Medialab Gdańsk zrekonstruowaliśmy XVIII wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców – są do pobrania i wykorzystania podczas hackathonu – udostępnione na CC-BY-SA na http://pracownia.medialabgdansk.pl/rekonstrukcja…/
UWAGA: wykorzystanie choć fragmentu muzyki dawnej da wam szansę na specjalne laury od Instytutu Kultury Miejskiej. Bierzcie i używajcie! USE IT a właściwie REUSE IT and GOOD LUCK!
Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania:
💻 polona.pl – wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania zawsze trafią się jakieś nuty np. Bach
💻 Europeana Music – europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie.
💻 Archive.org – internetowe archiwum;
sprawdźcie bogatą kolekcję np sampli wpisując np Baroque – https://archive.org
💻 Free Music Archive – internetowe archiwum muzyczne. https://freemusicarchive.org
💻 MUSOPEN – serwis internetowy oferujący bogatą kolekcję muzyki klasycznej – w darmowej opcji konta możecie pobrać 5 plików dziennie 🙂 https://musopen.org/
💻 Przede wszystkim nasze XVIII wieczne zaśpiewy. Mogą być np. elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.
Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, MedialabGdansk
Partnerzy: Hackerspace Trójmiasto
Więcej szczegółów na http://musicjam.pl/
Instytut Kultury Miejskiej 2019