Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

29 stycznia 2018, 18:00 - 29 stycznia 2018, 19:30

Podczas spotkania 29 stycznia o godz. 18.00 posłuchamy opowieści o kraju, w którym na zielone światło mówi się „blue”, a w automacie oprócz lodów, hot dogów i żarówek można kupić także kobiecą bieliznę. Dowiemy się jak wygląda najbardziej zatłoczone skrzyżowanie świata Shibuya w sercu Tokio, poznamy legendę wiernego psa Hachiko, zobaczymy jak dziś wygląda Hiroshima oraz przejedziemy się najszybszym pociągiem świata – Shinkansenem.

Na największym targu rybnym świata Tsukiji smakujemy prawdziwego japońskiego sushi, by zaraz potem przenieść się do taoistycznej świątyni, gdzie z Księgi Yijing wywróżymy swoją przyszłość.
To i wiele więcej już niedługo na spotkaniu z Japonią – kraju kwitnącej wiśni, sushi i czerwonych Torii.

Karolina Kowalczyk – absolwentka Komparatystyki na UJ. Stypendystka uczelni w Hiszpanii i w Peru. Miłośniczka literatury, muzyki, sztuki i świata hispanojęzycznego. Współautorka tworzonego wraz z siostrą bliźniaczką bloga podróżniczego Twins oN Tour.

Twins oN Tour, czyli dwie bliźniacze siostry w podróży to dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, dwa spojrzenia na życie. Od 25 lat tworzą zgrany zespół, w którym razem się dopełniają i wzajemnie inspirują.


Japonia – kraj kwitnącej wiśni i majestatycznych Torii

29 stycznia 2018 roku, godz. 18.00, sień Instytutu kultury Miejskiej

Spotkanie zorganizowane w ramach programu Otwarty IKM.

 

Powiązane projekty