Zakład Kulturalny
aleja Rzeczypospolitej 8
Gdańsk

Prowadzi: Omar Karabulut

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów:
sobota 120zł, całość – 200zł

21 października 2023, 10:00 - 22 października 2023, 16:00

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów:  sobota 120zł, całość – 200zł

Przymorze LAB to cykl profesjonalnych warsztatów tanecznych i choreograficznych dla osób zawodowo i niezawodowo zajmujących się tańcem. Zajęcia odbywać się będą w dwóch pasmach warsztatowych – jako Spotkania w Praktyce oraz Weekendowe Warsztaty Choreograficzne. 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Zakładzie Kulturalnym od września do listopada 2023 roku.

Weekendowe Warsztaty Choreograficzne to spotkania dedykowane grupie osób zainteresowanych sztuką budowania choreografii i rozwijania swojej techniki tańca oraz sprawności fizycznej.

Cykl przeznaczony jest dla osób zawodowo i niezawodowo zajmujących się tańcem. Do udziału w warsztatach zapraszamy studentki i studentów kierunków artystycznych oraz wszystkie osoby zainteresowane sztuką budowania choreografii i działaniami interdyscyplinarnymi.

Zajęcia ukierunkowane są na rozwój języka ruchowego, otwartość na działania interdyscyplinarne i wspieranie kreatywności w tworzeniu choreografii przy użyciu specyficznej techniki tanecznej.

 

„Przyjmuję – wysyłam – modyfikuję” 

Termin: 21–22 października (sobota–niedziela, godz. od 10:00 do 16:00, z przerwami)

Godz.: 10:00 – 16:00 z przerwą

Prowadzący: Omar Karabulut

 

Opis warsztatu:

Podstawą pracy podczas warsztatu „Przyjmuję – wysyłam – modyfikuję” będzie poznanie metody „Flying Low & Passing Through” stworzonej przez Davida Zambrano oraz rozebranie jej na czynniki pierwsze, doprowadzając tym samym do ogólnej analizy tego podejścia. Prowadzący wybierze przy tym kilka wartości, które – poprzez zaproponowane strategie – ulegną przetworzeniu, jakie znajdzie swoje odzwierciedlenie w potrzebach twórczych uczestników. Wśród tych wartości znajdą się: doświadczenie obserwacji samego siebie i otaczającej przestrzeni dzięki przyjmowaniu i wysyłaniu energii; budowanie relacji z podłogą poprzez spiralną pracę ruchu; obserwacja precyzji działania w wyniku przyspieszenia i zwolnienia tempa.

Warsztat będzie polegał na przeprowadzeniu grupy przez kilka etapów: 1) doświadczenie wybranej metody i jej ogólna analiza; 2) koncentracja na wartościach metody „Flying Low & Passing Through” Davida Zambrano i ich przetwarzanie; 3) użycie wybranych wartości i sprawdzanie ich w grupowych kompozycjach. Forma warsztatu koncentrować będzie się na intensywnej praktyce „Flying Low & Passing Through” poprzez pracę z zadaniami i sekwencjami ruchowymi, modyfikowanie wybranych wartości za pomocą strategii i działań improwizacyjnych oraz tworzenie grupowych kompozycji.

Dla kogo?

Zapraszamy do udziału osoby zaawansowane w wieku powyżej 16. roku życia.

O prowadzącym:

Omar Karabulut – tancerz, aktor, performer, nauczyciel. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Uczestnik projektu badawczego „Joy of Discovery” w Chinach, rezydencji artystycznej „Goa Dance Residency” w Indiach oraz intensywnego kursu „Flying Low & Passing Through” Davida Zambrano w Belgii. Współtwórca Vagabond Physical Collective. Pełnił funkcję asystenta w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego praktyka ruchowa to kumulacja doświadczeń zdobytych na lekcjach polskiej techniki tańca współczesnego Jacka Łumińskiego oraz „Flying Low & Passing Through” Davida Zambrano.

Prace i twórczość:
https://linktr.ee/omarkarabulut
https://www.instagram.com/damazy/

 

BILETY – [kliknij tutaj]
Cena biletów:  sobota 120zł, całość – 200zł

 

Info: przestrzeniesztuki@ikm.gda.pl
Przymorze LAB : [kliknij tutaj]

Wszystkie wydarzenia: [kliknij tutaj]

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej

Program realizowany we współpracy z Zakładem Kulturalnym.