Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

4 czerwca 2018, 17:00 - 4 czerwca 2018, 18:30

Roztańczeni od lat 18-tu to kontynuacja taneczno-ruchowych warsztatów Seniory na danceflory i Olé, Olé Seniore!. Tym razem Agata Gregorkiewicz, trenerka i prowadząca zajęcia, zaprasza uczestników w każdym wieku – każdego, kto chciałby doświadczać tańca w grupie międzypokoleniowej. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

Tytuł nawiązuje do hitu Czerwonych Gitar Dozwolone od lat 18-tu. Organizatorzy wierzą, że jest to doskonały punkt wyjścia dla zainicjowania spotkań międzypokoleniowych oraz stworzenia szerszych działań. Zapisy i informacje: ruszduszee@gmail.com.

Chcę stworzyć otwartą na każdego uczestnika przestrzeń tanecznej wymiany. Projekt skierowany jest do seniorów i osób 18+, którzy chcą spotkać się w tańcu, odkryć energetyczną muzykę i zatańczyć wspólny, międzypokoleniowy taniec. Pragnę tym samym aby uczestnicy wyszli poza swoją dotychczasową grupę kontaktów. Może zaproszą na spotkanie młodszą sąsiadkę, wnuczka albo córkę? – o swoim pomyśle opowiada Agata Gragorkiewicz.

Taniec jest elementem, który pomaga uczyć się wrażliwości ruchowej i zwiększa świadomość własnego ciała. To jest też świetna okazja do integracji, nawiązania nowych znajomości i, oczywiście, do dobrej zabawy.

Agata Gregorkiewicz – absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu metodą Benesha. Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce( Bytomska Korporacja Tańca, Cyrkulacje, DadaHub, Studio Matejka, Zawirowania) i we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic w Paryżu). Adeptka podyplomowego szkolenia tańca o charakterze terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum. Tancerka w projekcie RESISTANCE realizowanego w ramach Wrocław-Europejskiej Stolicy Kultury. Współautorka spektaklu: SerdUCHA, projektu tanecznego z osobami niesłyszącymi realizowanego w ramach Sceny Otwartej w trakcie VI Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Tarnowie. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca terapeutycznego. Autorka inicjatywy Rusz Duszę, w ramach której prowadzi zajęcia taneczne.

Organizator: Zbigniew Gregorkiewicz

Powiązane projekty