Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

19 czerwca 2017, 15:00 - 19 czerwca 2017, 20:00

Konsultacje dla artystów w programie Kultura spotyka biznes

W czerwcu zapraszamy na indywidualne konsultacje dla artystów, w czasie których twórcy będą mogli poznać podstawy prawa autorskiego i sprawdzić się w pisaniu umów, a także pomogą w myśleniu projektowym i przedsiębiorczym w działalności artystycznej. Konsultacje „Co ja podpisuję?” (9 czerwca) poprowadzi Natalia Mileszczyk, specjalistka ds. polityk publicznych w Centrum Cyfrowym. Na konsultacje „Od pomysłu do biznesu” (19 czerwca) zaprasza Iza Kielusiak, która posiada 10-letnie doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych produktów i usług.

Konsultacje indywidualne potrwają do jednej godziny zegarowej. Konsultacje są darmowe, wymagamy rejestracji o pozytywnym rozpatrzeniu Państwa zgłoszenia powiadomimy drogą e-mailową. W formularzu prosimy wybrać interesującą państwa godzinę.

Konsultacje „Od pomysłu do sukcesu” (19 czerwca) | Zapisy do 8 czerwca

Konsultacje indywidualne dla artystów o myśleniu projektowym i przedsiębiorczym w działalności artystycznej.

Podczas konsultacji dowiesz się:

– jak zaplanować swoje działanie,

– jak odnaleźć swoja niszę i odbiorców,

– podstawy myślenia projektowego i przedsiębiorczego,

– konsultacje dotyczące planowania działalności w kontekście biznesowym,

– jak rozpoznawać otoczenie, konkurencję, swoje szanse,

– w jaki sposób organizować i planować sensownie swoja kulturalna i artystyczną przedsiębiorczość.

Osoba prowadząca:

Iza Kielusiak nieustannie szuka innowacyjnych metod, za pomocą których można oddziaływać na kreatywność ludzi. Dzięki unikalnemu, 10 letniemu doświadczeniu we wdrażaniu innowacyjnych produktów i usług ( www.mariasklodowska.com , http://www.sanoflore.net/pl/home.aspx, E-mail Processor – http://tech.wp.pl/martykul.html?kat=1009791&wid=11651634) (http://biznesna5.pb.pl/2906674,49684,pieciu-zwyciezcow-konkursu-biznes-na-5) może się podzielić wiedza dotycząca wielu obszarów innowacyjnej działalności. Obecnie prowadzi warsztaty i szkolenia starając się przekonać uczestników do metodologii myślenia projektowego opartego na transferze wiedzy wewnątrz organizacji. Poza tym prowadzi warsztaty przedsiębiorczości dla dzieci, ucząc je jak realizować pomysły, działać w grupie i tworzyć coraz ciekawsze prototypy nowych firm.

ZAPISY: www.kulturaspotykabiznes4.evenea.pl

Konsultacje „Co ja podpisuję?!” (9 czerwca) | Zapisy do 30 maja

Na konsultacje zapraszamy artystów niezależnie od doświadczenia czy dziedziny sztuki, którą się zajmują: mogą to być studenci, absolwenci uczelni artystycznych, doświadczeni muzycy czy artyści wizualni, osoby, które chcą rozwinąć swoja karierę artystyczną.

Podczas konsultacji dowiesz się:

– na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy

– jak zarządzać i chronić swoje prawa autorskie

– jak czytać i pisać umowy

– podstawy prawa autorskiego w praktyce

Osoba prowadząca:

Natalia Mileszyk – prawniczka, absolwentka Central European University w Budapeszcie (LL.M.) i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka ds. polityk publicznych w Centrum Cyfrowym. Zajmuje się analizą prawną i rzecznictwem w zakresie otwartych zasobów oraz swobód użytkowników treści zarówno w Polsce jak i Unii Europejskiej, ostatnio przede wszystkim europejską reformą prawa autorskiego. Działa w ramach międzynarodowego stowarzyszenia Communia, Koalicji Otwartej Edukacji i Creative Commons. Prowadzi również szkolenia z zakresu prawa autorskiego i otwartych zasobów dla instytucji kultury i administracji.

ZAPISY: www.kulturaspotykabiznes3.evenea.pl/


Celem program Kultura spotyka biznes jest wymiana doświadczeń i umiejętności pomiędzy przedstawicielami obszarów sztuki i biznesu poprzez wspólne warsztaty, konsultacje i spotkania.

Więcej informacji: www.ikm.gda.pl/projekt/kultura-spotyka-biznes/

Kontakt: natalia.brylowska@ikm.gda.pl

Partnerzy projektu: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Olivia Business Centre.