Wydarzenie

Fortyfikacje i umocnienia obronne na Biskupiej Górce – spacer

Już 3 czerwca rozpoczynamy spacer tropem fortyfikacji i umocnień obronnych z Wojciechem Ostrowskim. Zapraszamy na spacer o godz. 12.00 lub o godz. 14.00. Start przed Gdańską Szkołą Wyższą (ul. Biskupia 24B). Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia (liczbę zgłaszanych osób, imię i (…)

Wydarzenie

Szpital Miejski przy Sandgrube | wykład dr Adama Szarszewskiego

Neorenesansowy budynek Szpitala miejskiego przy Sandgrube mieścił w sumie na 220 łóżek. W 1911 r. szpital został przeniesiony, a budynek pełnił rolę przychodni specjalistycznej, potem ośrodek pomocy społecznej. Obecnie mieści się w nim Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Więcej ciekawostek i (…)

Wydarzenie

Na rowerze wokół Oruni

Zabierzcie ze sobą rower i zwiedźcie z nami Orunię na dwóch kółkach. Spacer rowerowy poprowadzą Lokalni Przewodnicy Ryszard Kopittke, Lucyna Korytowska i Krzysztof Ostaszewski. Wycieczkę rozpoczniemy 17 czerwca o godz. 12.00 przed przedszkolem nr 9 (ul. Nowiny 9, dawny dwór (…)

Wydarzenie

Oruńskie detale architektoniczne – spacer cz. 2

Dołączcie do drugiej części  spaceru dotyczącego detali architektonicznych, ceramicznych oraz działań artystycznych w przestrzeni Oruni. Wycieczkę poprowadzi Lokalny Przewodnik Ryszard Kopittke już 10czerwca o godz. 12.00. Start przed Kawiarnią Kuźnia (ul. Gościnna 10). Wstęp wolny, nie wymagamy zapisów. Spacery i (…)

Wydarzenie

Spacer śladami kowalskich ozdób i wykończeń – cz. 2

Ruszcie z nami śladem kowalskich ozdób i wykończeń po Dolnym Mieście. Sprawdźcię z nami jakie skrywają historie i tajemnice. Spacer z Remigiuszem Bystrkiem już 10 czerwca o godz. 11.0 z Placu Wałowego. Harmonogram spacerów Lokalnych Przewodników i Przewodniczek po Dolnym (…)

Wydarzenie

Ornitologiczny spacer z Radiem Gdańsk po Dolnym Mieście

Dołączcie do pierwszego ornitologicznego spaceru po Dolny Mieście. Ju 3 czerwca spotkamy się z Eweliną Sobańską i Piotrem Kamontem , którzy prowadzą audycję w Radiu Gdańsk o ptakach na wesoło i nauczą was rozpoznawać głosy ptaków. Spacer rozpoczniemy o godz. (…)

Wydarzenie

O kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Spacer O kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poprowadzi Anna Bystrek. Zwiedzanie rozpoczynamy 17 czerwca o godz. 12.00. Wstęp wolny. Budynek neogotyckiego kościoła powstał jako kaplica założonego w 1853 roku katolickiego szpitala. Po II wojnie światowej stan budynku kościoła (…)

Wydarzenie

Zwiedzanie Kościoła św. Jadwigi Śląskiej

Spacer z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami w czerwcu rozpoczniemy od spaceru Zwiedzanie Zajezdni w Nowym Porcie, który już 3 czerwca. Dzień po 4 czerwca o godz. 14.30 dołączcie do kolejnego zwiedzania, tym razem głównym punktem wycieczki będzie Kościół św. Jadwigi (…)

Wydarzenie

Zwiedzanie Zajezdni w Nowym Porcie oraz przejazd zabytkowym tramwajem

Rozpoczyna się siódmy sezon wykładów i spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po gdańskich dzielnicach. Podczas otwartych spotkań można usłyszeć niezwykłe historie o Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Biskupiej Górce czy Zaspie. Zaczynamy trzeci rok działalności Lokalnych Przewodników i Przewodniczek (…)

Wydarzenie

Kowalskie detale na Oruni – spacer | Lokalni Przewodnicy

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na spacer z Remigiuszem Bystrkiem po Oruni już 27 maja o godz. 12.00. Start spaceru przy Kawiarni Kuźnia (ul. Gościna 10). Wstęp wolny. Nie wymagamy zapisów. Na Oruni poznamy historię dzielnicy, i jej najbliższej okolicy, (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016