Wydarzenie

Gdańskie Miniatury Zielone miasto. Wierzba – Królewska Dolina | spacer otwarty

Instytut Kultury Miejskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer z cyklu Gdańskie Miniatury. W kwietniu nieprzypadkowo bohaterką spaceru jest wierzba. Drzew tych nie brakuje w Parku Królewskiej Doliny w Gdańsku Wrzeszczu i to tam udamy się na kolejny spacer z (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury Zielone miasto. Wierzba – Królewska Dolina | spacer dla szkół

Instytut Kultury Miejskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer dla szkół z cyklu Gdańskie Miniatury. W kwietniu nieprzypadkowo bohaterką spaceru jest wierzba. Drzewo matka, symbol płodności i witalności. To z niej tradycyjnie przygotowywano palmy wielkanocne. Drzew tych nie brakuje (…)

Wydarzenie

Między planami a rzeczywistością – osiedle zwane Orunią „Górną” | Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki

Instytut Kultury Miejskiej i Stacja Orunia GAK zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy. W tym roku rusza trzeci cykl wykładów i spacerów tematycznych w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki po Oruni. Tym razem poznamy dzieje ważnych zakładów przemysłowych (…)

Wydarzenie

Spacer ornitologiczny po Dolnym Mieście

W tym roku rusza piąty sezon wakacyjnych spacerów po Dolnym Mieście prowadzonych przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki. Zanim jednak zaczniemy regularnie spotykać się latem przy Stągwiach Mlecznych zapraszamy do udziału w pięciu wiosennych wykładach i spacerach.  W sobotę, 14 kwietnia (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Brzoza – Srebrzysko | spacer otwarty

Niedługo przed nadejściem wiosny Instytut Kultury Miejskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer z cyklu „Gdańskie Miniatury”. W marcu wędrować będziemy śladem brzóz – drzew o wyjątkowej i szeroko rozpoznawalnej urodzie. Data spaceru: 17 marca 2018 Godziny: 12:00 Start: (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Brzoza – Srebrzysko | spacer dla szkół

Niedługo przed nadejściem wiosny Instytut Kultury Miejskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer  dla szkół z cyklu „Gdańskie Miniatury”. 15 marca wędrować będziemy śladem brzóz – drzew o wyjątkowej i szeroko rozpoznawalnej urodzie. W poszukiwaniu brzóz zapuścimy się w (…)

Wydarzenie

„Gdańskie Miniatury: Zielone miasto. Cis – Grodzisko” | otwarty spacer z przewodniczką

Zimowy spacer po zielonym Gdańsku? Z odrobiną wyobraźni i Gdańskimi Miniaturami to możliwe! Kolejny spacer, podczas którego odkrywać będziemy, gdzie rosną najpiękniejsze cisy w mieście, odbędzie się 20 stycznia. Cis może przybrać formę drzewa lub krzewu, jego drzewa są zawsze (…)

Wydarzenie

Gdańskie Miniatury – Zielone Miasto. Topole – Nowe Ogrody

Na grudniowy spacer z cyklu „Gdańskie Miniatury” udamy się szlakiem topoli – drzew, które według podań ludowych budzą lęk, ale też podziw. Odwiedzimy między innymi Targ Drzewny, Mały Błędnik i Kanał Raduni. Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 12 (…)

Wydarzenie

Spacer po Stoczni Gdańskiej | Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w Gdańsku

  Zapraszamy 10 grudnia o godz. 14.00 na ostatni spacer po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w tym roku. Oprowadzać będzie Anna Miler, która opowie o pracownicach Stoczni Gdańskiej i uczestniczkach strajku w zakładzie w sierpniu 1980 roku. Spacer jest organizowany w (…)

Wydarzenie

Spacer Gdańskie Miniatury | Zielone miasto. Klon – Siedlce – spacer otwarty

Nie dajmy się zastraszyć jesiennej pogodzie! Serdecznie zapraszamy na dwa spacery z przewodniczką Ewą Czerwińską. Z grupami szkolnymi spotykamy się w poniedziałek 20 listopada, natomiast rodziny, osoby indywidualne i grupy nieformalne zapraszamy w sobotę 25 listopada. Poznamy lepiej dzielnicę położoną (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016