Wydarzenie

Podwieczorek Sąsiedzki w Instytucie Kultury Miejskiej | Gdańskie Dni Sąsiadów

Pracownicy i przyjaciele Instytutu Kultury Miejskiej zapraszają na koncert, warsztaty i łakocie urodzinowe w ramach 10. lecia Gdańskich Dni Sąsiadów. Dołączcie do nas 8 czerwca (piątek) o godz. 18.00. W programie koncert Jana Elfa Czerwiński, warsztaty “W świecie papierowych kul” i warsztaty (…)

Wydarzenie

MAPA i Emiter | koncert

Dźwiękowa ekonomia punk rocka, surowy minimalizm ulicy i elastyczne riffy to właśnie formuła MAPY i Emitera. Chodźcie posłuchać koncertu już w środę 16 maja o godzinie 20:00. Koszt biletów: 10 zł.  MAPA i Emiter, czyli duet Marcin Dymiter i Paul Wirkus. Po (…)

Wydarzenie

Gramy razem. Wieczór z muzyką kameralną | Otwarty IKM

Gramy razem to wieczór z muzyką kameralną – koncert pokaże, jak piękną formą muzykowania jest zespołowość, która kryje się pod terminem „kameralistyka”. Wspólne oddychanie, rozmowa dźwiękami, wspólna koncepcja, ale też wspólna improwizacja. Nie może was zabraknąć! Na początku 2018 roku z inicjatywy Międzywydziałowego Koła (…)

Wydarzenie

Koncert Vandermark/Tokar/Kugel w IKM

  Mieszanka dźwięków i osobowości z Chicago, Lwowa i Monachium, czyli koncert Vandermark, Tokar, Kugel już 22 lutego  w Instytucie Kultury Miejskiej. Dołączcie do muzycznej uczty! Start godzina 20.00. Koszt biletów: 25 zł. Do nabicia: koncertikm.evenea.pl. Ken Vandermar od ponad dwudziestu lat najbardziej (…)

Wydarzenie

Koncert. Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej | Otwarty IKM

Czy akordeon to folklor i przeżytek? Koncerty Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej pokazują, że bynajmniej.  Paweł Zagańczyk zaprasza na koncert młodych akordeonistów 11 grudnia do sieni IKM, start 19.00. Wykonawcami koncertu będą młodzi adepci gry na akordeonie. Wystąpią Błażej Reiter, Marta (…)

Wydarzenie

Koncert Jerza Igora, czyli Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz dla dzieci

Muzycy zespołów Paula i Karoli i Pink Freud stworzyli coś specjalnego dla dzieci. Jerz Igor to projekt Igora Nikiforowa i Jerzego Rogiewicza, którzy zagrają dla najmłodszych już 5 listopada o godz. 16.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Po każdej muzycznej uczcie (…)

Wydarzenie

Podwieczorek sąsiedzki w Instytucie Kultury Miejskiej: koncert, warsztaty kulinarne i degustacja potraw

  Już 26 maja o godzinie 18.00 wybierzcie się do nas na Podwieczorek sąsiedzki. Stworzymy razem eko woreczki pełne zapachów do domu, przygotujemy potrawy i spróbujemy tarty na słono, a także innych pyszności z Sąsiedzkiej Książki Kucharskiej, a to wszystko (…)

Wydarzenie

Koncert i aukcja dla Basi Piórkowskiej

Barbara Piórkowska – gdańska poetka, pisarka, dziennikarka, krytyczka literacka i performerka znana jest z wielu inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych, społecznych i feministycznych. Zawsze zaangażowana w życie miasta, teraz – prowadzi walkę z nowotworem o swoje. Gdańskie środowisko artystyczne chce wesprzeć pisarkę, (…)

Wydarzenie

Koncert HATI + pokaz filmu „Heart Beat Ear Drum – a film about Z’EV”

Koncert zespołu HATI, którego brzmienia bazują na instrumentach akustycznych, etnicznych i obiektach z recyklingu, już 4 kwietnia o 19.00 w IKM. Dodatkowo godz. 20.00 rozpocznie się pokaz filmu amerykańskiej dokumentalistki Ellen Zweig „Heart Beat Ear Drum – a film about (…)

Wydarzenie

Koncert Radian / Columbus Duo

Zelektryzują sień IKM w lutym. Kto? Avant-jazzowy zespół Columbus Duo i trio z Wiednia, czyli Radian. Wysłuchacie ich 28 lutego o godz. 19.00. Bilety na koncert są dostępne on-line w cenie 25 zł. Ilość miejsc ograniczona. Columbus Duo to avant-jazzowy (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2018