Planer to niekomercyjny serwis internetowy, który zbiera informacje o wydarzeniach kulturalnych. Wystarczy wejść na stronę www.planer.info.pl aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w mieście i dokąd warto się wybrać. Koncerty, spektakle, pokazy filmowe, spotkania literackie, konferencje, warsztaty – wszystko to można znaleźć w Planerze.

Planer jest otwarty na różnych organizatorów wydarzeń kulturalnych. W serwisie ogłaszają się zarówno: instytucje kultury, organizacje pozarządowe, klubokawiarnie, grupy nieformalne, artyści indywidualni. Do Planera dołączyć może każdy, kto organizuje wydarzenie kulturalne w województwie pomorskim. Aby otrzymać bezpłatne konto organizatora w Planerze i publikować ogłoszenia na stronie www.planer.info.pl, należy wysłać e-mail na adres: kontakt@planer.info.pl.

Oryginalnym rozwiązaniem, jakie oferuje Planer, jest „automatyczny import”, czyli połączenie strony internetowej organizatora z bazą danych Planera. Zaletą rozwiązania automatycznego jest bezobsługowość – ogłoszeń nie trzeba wprowadzać ręcznie. Po wykonaniu podłączenia wszystkie wydarzenia publikowane na stronie internetowej organizatora pokazują się automatycznie także w Planerze.

Przydatną funkcją Planera jest newsletter, czyli powiadomienia e-mail o nowych wydarzeniach kulturalnych, jakie pojawiły się w serwisie. Takie powiadomienia można otrzymywać codziennie lub raz na tydzień. Co więcej, Planer pozwala wybrać kategorie tematyczne (na przykład newsletter tylko z działów „muzyka” i „kino”), a nawet miasta (nowe wydarzenia tylko z wybranych miejscowości).

Dane zbierane w Planerze mogą być wykorzystywane przez programistów tworzących własne aplikacje internetowe. Dokumentacja Planer API (Application Programming Interface) jest dostępna na oficjalnym blogu projektu: http://otwartabaza.pl/.

Serwis Planer powstał w odpowiedzi na postulaty środowiska ludzi kultury oraz potrzeby uczestników wydarzeń kulturalnych. Spełnia ideę bezpłatnej, otwartej bazy danych o wydarzeniach kulturalnych – centralnego repozytorium, gromadzącego informacje z różnych ośrodków kulturalnych w regionie.


www.planer.info.pl


 

Kontakt