Warsztaty szyciowe z Prullą, czyli Sezon grzewczy to cykl otwartych spotkań, podczas których uczestniczki i uczestnicy w domowej atmosferze tworzą swetry, czapki, szaliki lub samodzielnie wymyślone, zrobione na drutach rzeczy. Agnieszka Baaske, czyli Prulla na każdych zajęciach uczy podstaw oraz bardziej zaawansowanych technik dziergania.

Sezon grzewczy jest cyklem, który prowadzimy w IKM od kilku lat. Nie są to typowe warsztaty, a otwarte spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczkach, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas na wspólnych rozmowach, dzieleniu się wiedzą i wzajemnej nauce.

O Sezonie grzewczym bywa głośno. Zobacz materiał w Panoramie TVP 3 Gdańsk.

Agnieszka Baaske (ur. 1980) – mieszka i pracuje w Gdańsku.

Projektantka, ilustratorka, fotografka. Realizuje miniatury tkackie i instalacje. Założycielka marki Prulla. W swej twórczości odwołuje się do wyobraźni, elementów magicznych i tajemniczych. Inspiruje ją natura, folklor, przekazy ludowe oraz baśnie. Szuka niezwykłości w codzienności.

Jej realizacje funkcjonują głównie w przestrzeni publicznej. Interesuje ją ożywianie tkanki miejskiej poprzez proste obiekty i gesty. Jej sztuka pełni też walory edukacyjne. Prowadzi autorskie warsztaty z dziećmi i młodzieżą.
Absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (2007). Brała udział w festiwalach ArtLoop, NARRACJE, Poroża Sztuki, Streetwaves.

Kontakt

Paulina Cichosz

Paulina Cichosz

email: paulina.cichosz@ikm.gda.pl