Wydarzenie

Facylitacja włączająca – warsztaty dla osób pracujących z grupami | warsztaty

Facylitacja włączająca (CoResolve) zapewnia bezpieczne i ustrukturyzowane podejście w sytuacji różnicy zdań. Najbardziej wartościowa jest w niej możliwość przejścia poprzez (a nie ponad) to, co dzieli, do kreatywnych rozwiązań. Celem warsztatów jest: – zdobycie wiedzy o narzędziach facylitacji włączającej, – (…)

Wydarzenie

Wikimaraton_Kunszt Wodny

Stwórz z nami hasło w Wikipedii! Na warsztat weźmiemy nazwę nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej – Kunszt Wodny. Czemu tak nazwano budynek? Co kryje się za tą nazwą, co znajdowało się w miejscu, gdzie obecnie na Targu Rakowym 11 powstaje (…)

Wydarzenie

Projektowanie usług z zastosowaniem metody design thinking | warsztaty | zapisy do 22.04

Projektowanie usług pozwala w usystematyzowany sposób kreować rozwiązania odpowiadające na realne potrzeby odbiorców, i odbiorczyń. To proces, w którym zanim zaczniemy zastanawiać się co możemy zrobić, odpowiadamy na pytania po co i dla kogo. Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Myślenie wizualne | Akademia Active Citizens

Warsztaty z Myślenia wizualnego, organizowane 7-8 marca w ramach Akademii Active Citizens mają przygotować osoby uczestniczące do prawidłowego wykorzystania sketchnotingu w codziennym życiu, w nauce, pracy, z dziećmi, w rodzinie. Nauczymy się tworzyć obrazy motywacyjne, plakaty, notatki, zahaczymy o  współczesną (…)

Wydarzenie

Mobbing i dyskryminacja w pracy. Aspekty prawne i psychologiczne przeciwdziałania | 17-18 marca| | warsztaty Akademii Active Citizens

  W marcu zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Active Citizens do udziału w warsztatach Mobbing i dyskryminacja w pracy. Aspekty prawne i psychologiczne przeciwdziałania, prowadzone przez Grzegorza Ilnickiego. Spotkanie odbędzie się 17-18 marca (…)

Wydarzenie

Akademia Nowych Mediów II

Przed nami kolejna edycja Akademii Nowych Mediów. Kompleksowego kursu dla pracowników kadr kultury. Szkolenia kierujemy w szczególności do osób zajmujących się zawodowo działaniami public relations, promocją i komunikacją, zainteresowanych wprowadzeniem do swoich działań rozwiązań technologicznych i doskonaleniem się w efektywnym korzystaniu z nowych mediów. Zajęcia będą prowadzone (…)

Wydarzenie

KaWa – Kulturalna Wymiana: szkolenie z obsługi programu graficznego GIMP

Jeśli na co dzień zajmujesz się publikowaniem materiałów graficznych w mediach społecznościowych, redagujesz strony internetowe, przygotowujesz prezentacje, to szkolenie jest dla Ciebie. Zapraszamy 21 lutego do Instytutu Kultury Miejskiej. Koszt udziału w 7-godzinnym warsztacie wynosi 50 zł. Zapisy: www.gimpikm.evenea.pl. Biorąc (…)

Wydarzenie

Mindfulness (uważność) – warsztaty wprowadzające dla aktywistów i aktywistek

Podczas dwudniowych warsztatów (12 godzin) uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami uważności (Mindfulness), które, wprowadzone w życie codzienne, stanowią wsparcie w sytuacjach stresowych i pomagają żyć w sposób bardziej świadomy. Dają możliwość lepszego poznania samych siebie oraz kształtowania nowych, mniej (…)

Wydarzenie

Sprawiedliwość naprawcza (restorative justice) – przywracanie dobrych relacji w grupie | warsztaty Active Citizens

W lutym w ramach Akademii Active Citizens zapraszamy na warsztaty dotyczące Sprawiedliwości naprawczej (restorative justice), która opiera się na jednej z funkcjonujących teorii sprawiedliwości. Zajęcia mają zainspirować osoby uczestniczące do wprowadzenia narzędzi sprawiedliwości naprawczej w grupach, czy społecznościach, w których (…)

Wydarzenie

Podstawy fotografii produktowej | warsztaty KaWa

  Jak fotografować swoje obiekty, żeby dobrze sprzedawały? Co jest najważniejsze przy fotografii produktowej? Wszystkiego dowiemy się na tych warsztatach 13 grudnia w godzinach 10:00-15:00, w sali 209 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl Sprzedajecie książki lub artystyczne szkło i planujecie rozwinąć działalność (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2018