Wydarzenie

Kreuj własny rozwój i poznaj mocne strony | KaWa

Wraz z Centrum Rozwoju Talentów zapraszamy na warsztat, który pomoże Wam odkryć swoje mocne strony. Obowiązują zapisy: https://osobowoscikm.evenea.pl/. Warsztat poprowadzi: Agata Jakowlew-Dąbrowska. W trakcie warsztatu: • Zidentyfikujecie i przeanalizujecie własne kompetencje. • Rozpoznacie własny potencjał osobisty i zawodowy. • Dowiecie się, jak (…)

Wydarzenie

Trening umiejętności psychospołecznych | Akademia Aktywnej Społeczności

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Trening umiejętności psychospołecznych 15-16 czerwca 2019 (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego (…)

Wydarzenie

Niezbędnik dbania o siebie dla aktywistów i aktywistek – podejście racjonalne – warsztaty zapobiegające wypaleniu aktywistycznemu / zawodowemu

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Niezbędnik dbania o siebie dla aktywistów i aktywistek – podejście racjonalne – warsztaty zapobiegające wypaleniu aktywistycznemu / zawodowemu 11-12 maja 2019 (sobota-niedziela), godziny (…)

Wydarzenie

Hejt i komunikacja problemowa w mediach społecznościowych | KaWa

Jak w praktyce radzić sobie z trudnymi wpisami. Jak unikać sytuacji kryzysowej w sieci i jak reagować, gdy niekorzystne dyskusje przeradzają się w wizerunkowy kryzys? Warsztaty poprowadzą praktycy świadczący tego typu specjalistyczne usługi i serwis doradczy korporacjom komercyjnym, instytucjom publicznym (…)

Wydarzenie

Skuteczna komunikacja z elementami negocjacji | KaWa

Jak mówić o sobie i swojej pracy, żeby inni nas rozumieli? Jak negocjować z klientami i partnerami w życiu zawodowym? Wraz z Centrum Rozwoju Talentów zapraszamy na warsztaty rozwijające umiejętność komunikowania się w życiu zawodowym. Obowiązują darmowe zapisy: https://komunikacjaikm.evenea.pl/ Znamy (…)

Wydarzenie

Bezpieczeństwo wydarzeń kulturalnych | KaWa

Zapraszamy NGO i Instytucje Kultury na szkolenie dotyczące bezpieczeństwa wydarzeń kulturalnych. 20 marca od 10.00 do 16.00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://bezpieczenstwowydarzenkulturalnych.evenea.pl/ Organizacja różnych wydarzeń, zarówno tych o charakterze masowym, jak i tych na mniejszą skalę wymaga kompleksowego i nowoczesnego (…)

Wydarzenie

Facylitacja włączająca – warsztaty dla osób pracujących z grupami | Akademia Aktywnej Społeczności

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Facylitacja włączająca – warsztaty dla osób pracujących z grupami. 13-14 kwietnia 2019 r. (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) w Gdańsku. Zapisy odbywają się przy pomocy formularza (…)

Wydarzenie

Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka

Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka to doroczne, ogólnopolskie spotkanie osób zajmujących się promocją, komunikacją i marketingiem w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych czy oddolnych inicjatywach. To dwa dni spotkań z ekspertami i ekspertkami z Polski i z (…)

Wydarzenie

Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka

Konferencja Marketing w Kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka to doroczne, ogólnopolskie spotkanie osób zajmujących się promocją, komunikacją i marketingiem w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych czy oddolnych inicjatywach. To dwa dni spotkań z ekspertami i ekspertkami z Polski i z (…)

Wydarzenie

Warsztaty genealogiczne | koLEKCJE

Czy można kolekcjonować historie – historie rodzinne? Naszym zdaniem jak najbardziej – a dodatkowo można kolekcjonować archiwa z nimi związane. Gdzie ich szukać, jak pozyskiwać (również z internetu), jak rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego – dowiemy się na warsztatach z dr (…)

Wydarzenie

Hejt i mowa nienawiści w sieci – jak się skutecznie przeciwstawiać? | KaWa

Hejt i mowa nienawiści w sieci – jak się skutecznie bronić, jak z nimi walczyć? Warsztaty będą poświęcone prawnym i praktycznym aspektom przeciwdziałania mowie nienawiści i innym rodzajom nienawistnych, bezprawnych treści w Internecie. Obowiązują zapisy: https://hejtstop.evenea.pl/ Uczestnicy dowiedzą się: • jak (…)

Wydarzenie

Zakładam własną firmę. Szkolenie dla artystów | KaWa

Założenie własnej firmy to ważny krok, ale nie musi być taki trudny. Dla wszystkich twórców i organizatorów kultury, którzy chcieliby sformalizować swoją działalność, przygotowaliśmy specjalne szkolenie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy!mSzkolenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy na https://firmaikm.evenea.pl/ W (…)

Wydarzenie

Konsultacje biznesowe dla artystów i menedżerów kultury | KaWa

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych i biznesowych. W trakcie bezpłatnych konsultacji będziemy uspokajać niepokoje sztuki i kultury umacniając je wiedzą prawną twórców i organizatorów. Zapraszamy 12 marca, obowiązują zapisy: https://biznesikm.evenea.pl. Wielu z nas łączy umiejętności artystyczne, (…)

Wydarzenie

Konsultacje prawne dla artystów i menedżerów kultury | KaWa

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych. W trakcie bezpłatnych konsultacji będziemy uspokajać niepokoje sztuki i kultury umacniając je wiedzą prawną twórców i organizatorów. Zapraszamy 11 marca, zapisy: https://prawoikm.evenea.pl. Wraz z prawnikami z Kancelarii Prawnej K&S będziemy (…)

Wydarzenie

Jaka jest publiczność gdańskich instytucji kultury? Prezentacja raportu podsumowująca roczne badanie

Z jakich miejsc i dzielnic pochodzą uczestnicy wydarzeń? W jaki sposób docierają do instytucji? Skąd dowiadują się o ofercie kulturalnej? Czy gdańska publiczność jest zorganizowana czy raczej spontaniczna? Odpowiedzi na te pytania dostarcza raport ze wspólnego badania publiczności gdańskich instytucji (…)

Wydarzenie

Prawo autorskie – warsztaty dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury | Akademii Aktywnej Społeczności

Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Aktywnej Społeczności: Prawo autorskie – warsztaty dla organizacji pozarządowych i instytucji kultury. 2 – 3 marca 2019 r. (sobota-niedziela), godziny 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela) (…)

Wydarzenie

Konsultacje prawne dla artystów i menedżerów kultury | KaWa – Kulturalna Wymiana

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych. W trakcie konsultacji będziemy uspokajać niepokoje sztuki i kultury umacniając je wiedzą prawną twórców i organizatorów. Obowiązują zapisy: https://prawoikm.evenea.pl/ Wraz z prawnikami z Kancelarii Prawnej K&S będziemy pomagać w sytuacjach Biorę udział w (…)

Wydarzenie

Prawo a internet – konsultacje dla artystów i menedżerów kultury | KaWa – Kulturalna Wymiana

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych. W tym miesiącu pan Tomasz Palak odpowie na wasze pytania dotyczące wszystkiego co dzieje się na styku prawa i internetu. Obowiązują zapisy: https://internetikm.evenea.pl. Odpowiemy na pytania: Jak radzić sobie z kwestiami prawnymi, (…)

Wydarzenie

Księgowość i finanse dla NGO. Warsztaty i konsultacje

Finanse i podatki w organizacji pozarządowej nie muszą być trudne! Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na szkolenie przeznaczone dla osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki. Katarzyna Książczak przybliży uczestnikom i uczestniczkom tajniki planowania i wydatkowania środków. Szkolenie odbędzie (…)

Wydarzenie

Zakładam własną firmę. Szkolenie dla artystów i menedżerów kultury | KaWa | BRAK MIEJSC

Dla wszystkich twórców i organizatorów kultury, którzy chcieliby sformalizować swoją działalność, przygotowaliśmy specjalne szkolenie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Założenie własnej firmy to ważny krok, ale nie musi być taki trudny! 15 stycznia w godzinach 13.00 – 16.00 zapraszamy na szkolenie (…)

Wydarzenie

Indywidualna wycena dzieł sztuki | koLEKCJE

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z cyklu koLEKCJE – na indywidualne wyceny posiadanych przez Was dzieł sztuki i przedmiotów użytkowych! Z racji konieczności poświęcenia każdemu z Was czasu – prosimy o zapisywanie się pod adresem https://wycena.evenea.pl/. Posiadacie obraz odziedziczony po babci (…)

Wydarzenie

Szkolenie Wizualizacja danych | KaWa – Kulturalna Wymiana

Wizualizacja danych pomaga w zrozumieniu skomplikowanych zjawisk i procesów. Może służyć jako narzędzie pomocne w analizie i badaniach, jak i stać się docelowym sposobem prezentacji informacji. Na zajęciach 12 stycznia 2019 od 10.00 do 17.00 zostaną zaprezentowane podstawowe zasady pracy (…)

Wydarzenie

Jak pracować metodologią Dragon Dreaming? | Akademia Aktywnej Społeczności

Akademia Aktywnej Społeczności to cykl szkoleń dla osób działających w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów i aktywistek. Turkusowy styl zarządzania daje każdemu z współpracowników poczucie wpływu na rozwój organizacji, oferuje przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności. Warsztaty przybliżające metodologię Dragon Dreaming (…)

Wydarzenie

Zakładam własną firmę. Szkolenie dla artystów i menedżerów kultury | KaWa

Dla wszystkich twórców i organizatorów kultury, którzy chcieliby sformalizować swoją działalność, przygotowaliśmy specjalne szkolenie we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Założenie własnej firmy to ważny krok, ale nie musi być taki trudny! 18 grudnia w godzinach 13.00 – 16.00 zapraszamy na szkolenie (…)

Wydarzenie

Indywidualne konsultacje prawne dla artystów i menedżerów kultury | KaWa

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych! W grudniu kontynuujemy program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin: prawa, finansów, czy dotyczące kompetencji miękkich. Najbliższe spotkanie z zakresu prawa 13 (…)

Wydarzenie

Indywidualne konsultacje biznesowe dla artystów i menedżerów kultury | KaWa

Instytut Kultury Miejskiej startuje z punktem konsultacji i porad prawnych! W grudniu kontynuujemy program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin: prawa, finansów, czy dotyczące kompetencji miękkich. Najbliższe spotkanie z zakresu biznesowego 12 (…)

Wydarzenie

Akademia Wiedzy Realnej – KONKURS PORTFOLIO dla studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych | Otwarty IKM

KONKURS PORTFOLIO to dwudniowe spotkania skierowane do studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, chcących zaprezentować swój dorobek twórczy, zgłosić się na konsultacje oraz… wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest m.in. realizacja wystawy indywidualnej oraz nagroda pieniężna. Informacje: daga.ochendowska@gmail.com KONKURS (…)

Wydarzenie

Rynek sztuki dla młodych twórców | KaWa | Konsultacje dla artystów i organizatorów wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej wspiera osoby zajmujące się kulturą i sztuką. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin. Zapraszamy na spotkanie z Dilanem Abdullą, specjalistą zajmującym się sztuką najnowszą w Sopockim Domu (…)

Wydarzenie

Konsultacje z zakresu praw autorskich | KaWa | Konsultacje dla artystów i organizatorów wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej wspiera osoby zajmujące się kulturą i sztuką. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin. Zapraszamy na konsultacje z zakresu praw autorskich. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat (…)

Wydarzenie

ZAIKS (i nie tylko) bez tajemnic | KaWa | Konsultacje dla artystów i organizatorów wydarzeń

Instytut Kultury Miejskiej wspiera osoby zajmujące się kulturą i sztuką. W listopadzie startuje program wsparcia rozwoju zawodowego artystów przez warsztaty i konsultacje indywidualne z ekspertami z różnych dziedzin. Kiedy i ile należy zapłacić wykorzystując materiały objęte przez ZAIKS ochroną praw autorskich? (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Podstawy księgowości  i finansów dla NGO | Akademia Active Citizens

Podstawy księgowości i finansów dla NGO 24-25 listopada w ramach Akademii Active Citizens. Szkolenie ma uporządkować wiedzę na temat zasad finansowych obowiązujących w organizacjach pozarządowych. Uporządkuje zasady prowadzenia działalności ekonomicznej. Pozwoli na skuteczne planowanie i korzystanie ze zróżnicowanych źródeł finansowania organizacji. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Książczak. (…)

Wydarzenie

Zarządzanie w kulturze | Lider w kulturze – angażujące metody pracy zespołów oraz samorozwój | KaWa

W trakcie trzech zjazdów środowo-czwartkowych poruszymy zagadnienia związane ze zwinnym zarządzaniem projektami, poznamy zasady zarządzania opartego o wiedzę oraz nauczymy się jak być jeszcze lepszym liderem/liderką. Rusza jesienny kurs Zarządzania w kulturze cyklu KaWa, czyli Kulturalna Wymiana.  Program kursu 10-11.09.2018 (…)

Wydarzenie

Zarządzanie w kulturze | szkolenie Zarządzanie oparte o wiedzę. Rola badań | KaWa

W trakcie trzech zjazdów środowo-czwartkowych poruszymy zagadnienia związane ze zwinnym zarządzaniem projektami, poznamy zasady zarządzania opartego o wiedzę oraz nauczymy się jak być jeszcze lepszym liderem/liderką. Rusza jesienny kurs Zarządzania w kulturze cyklu KaWa, czyli Kulturalna Wymiana.  Program kursu 10-11.09.2018 (…)

Wydarzenie

Zarządzanie w kulturze | szkolenie Zwinnie czyli jak? Wprowadzenie do zwinnego zarządzania | KaWa Kulturalna Wymiana

W trakcie trzech zjazdów środowo-czwartkowych poruszymy zagadnienia związane ze zwinnym zarządzaniem projektami, poznamy zasady zarządzania opartego o wiedzę oraz nauczymy się jak być jeszcze lepszym liderem/liderką. Rusza jesienny kurs Zarządzania w kulturze cyklu KaWa, czyli Kulturalna Wymiana.  Program kursu 10-11.09.2018 (…)

Wydarzenie

Warsztaty: RODO w działalności społecznej | Akademia Active Citizens (zajęcia odwołane)

Warsztaty z RODO w działalności społecznej, organizowane 13-14 października w ramach Akademii Active Citizens mają przekazać praktyczną wiedzę dotyczącą nowych zasad ochrony danych osobowych określonych w RODO w kontekście specyfiki działalności społecznej, czy to zinstytucjonalizowanej czy aktywistycznej. Zajęcia poprowadzi Natalia Mileszyk. (…)

Wydarzenie

Prawo autorskie i licencje Creative Commons | KaWa

Zgodnie z prawem i bez ograniczeń? Poznaj podstawy prawa autorskiego i działania wolnych licencji. Zapraszamy na szkolenie z ekspertem Kamilem Śliwowskim, 28 września 2018 w godzinach 9.00-17.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Koszt to 50 zł (z VAT). Ilość miejsc jest (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Myślenie wizualne | Akademia Active Citizens

Warsztaty z Myślenia wizualnego, organizowane 22-23 września w ramach Akademii Active Citizens mają przygotować osoby uczestniczące do prawidłowego wykorzystania sketchnotingu w codziennym życiu, w nauce, pracy, z dziećmi, w rodzinie. Nauczymy się tworzyć obrazy motywacyjne, plakaty, notatki, zahaczymy o  współczesną (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Wdrożenie wymogów RODO w organizacjach pozarządowych | Akademia Active Citizens

Jak wdrożyć wymogi RODO w organizacjach pozarządowych? Dowiemy się w trakcie szkolenia organizowanego 25 – 26 sierpnia 2018 r. w ramach Akademii Active Citizens! Zajęcia poprowadzi Justyna Bułdys. Zapisy odbywają się przy pomocy formularza zgłoszeniowego, który należy odesłać do 19.08.2018 r. na adres anna.urbanczyk@ikm.gda.pl  lub w formie papierowej (…)

Wydarzenie

Facylitacja włączająca – warsztaty dla osób pracujących z grupami | warsztaty

Facylitacja włączająca (CoResolve) zapewnia bezpieczne i ustrukturyzowane podejście w sytuacji różnicy zdań. Najbardziej wartościowa jest w niej możliwość przejścia poprzez (a nie ponad) to, co dzieli, do kreatywnych rozwiązań. Celem warsztatów jest: – zdobycie wiedzy o narzędziach facylitacji włączającej, – (…)

Wydarzenie

Wikimaraton_Kunszt Wodny

Stwórz z nami hasło w Wikipedii! Na warsztat weźmiemy nazwę nowej siedziby Instytutu Kultury Miejskiej – Kunszt Wodny. Czemu tak nazwano budynek? Co kryje się za tą nazwą, co znajdowało się w miejscu, gdzie obecnie na Targu Rakowym 11 powstaje (…)

Wydarzenie

Projektowanie usług z zastosowaniem metody design thinking | warsztaty | zapisy do 22.04

Projektowanie usług pozwala w usystematyzowany sposób kreować rozwiązania odpowiadające na realne potrzeby odbiorców, i odbiorczyń. To proces, w którym zanim zaczniemy zastanawiać się co możemy zrobić, odpowiadamy na pytania po co i dla kogo. Serdecznie zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach (…)

Wydarzenie

Warsztaty: Myślenie wizualne | Akademia Active Citizens

Warsztaty z Myślenia wizualnego, organizowane 7-8 marca w ramach Akademii Active Citizens mają przygotować osoby uczestniczące do prawidłowego wykorzystania sketchnotingu w codziennym życiu, w nauce, pracy, z dziećmi, w rodzinie. Nauczymy się tworzyć obrazy motywacyjne, plakaty, notatki, zahaczymy o  współczesną (…)

Wydarzenie

Mobbing i dyskryminacja w pracy. Aspekty prawne i psychologiczne przeciwdziałania | 17-18 marca| | warsztaty Akademii Active Citizens

  W marcu zapraszamy osoby działające w pomorskich organizacjach pozarządowych, lokalnych aktywistów, aktywistki na warsztaty w ramach Akademii Active Citizens do udziału w warsztatach Mobbing i dyskryminacja w pracy. Aspekty prawne i psychologiczne przeciwdziałania, prowadzone przez Grzegorza Ilnickiego. Spotkanie odbędzie się 17-18 marca (…)

Wydarzenie

Akademia Nowych Mediów II

Przed nami kolejna edycja Akademii Nowych Mediów. Kompleksowego kursu dla pracowników kadr kultury. Szkolenia kierujemy w szczególności do osób zajmujących się zawodowo działaniami public relations, promocją i komunikacją, zainteresowanych wprowadzeniem do swoich działań rozwiązań technologicznych i doskonaleniem się w efektywnym korzystaniu z nowych mediów. Zajęcia będą prowadzone (…)

Wydarzenie

KaWa – Kulturalna Wymiana: szkolenie z obsługi programu graficznego GIMP

Jeśli na co dzień zajmujesz się publikowaniem materiałów graficznych w mediach społecznościowych, redagujesz strony internetowe, przygotowujesz prezentacje, to szkolenie jest dla Ciebie. Zapraszamy 21 lutego do Instytutu Kultury Miejskiej. Koszt udziału w 7-godzinnym warsztacie wynosi 50 zł. Zapisy: www.gimpikm.evenea.pl. Biorąc (…)

Wydarzenie

Mindfulness (uważność) – warsztaty wprowadzające dla aktywistów i aktywistek

Podczas dwudniowych warsztatów (12 godzin) uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami uważności (Mindfulness), które, wprowadzone w życie codzienne, stanowią wsparcie w sytuacjach stresowych i pomagają żyć w sposób bardziej świadomy. Dają możliwość lepszego poznania samych siebie oraz kształtowania nowych, mniej (…)

Wydarzenie

Sprawiedliwość naprawcza (restorative justice) – przywracanie dobrych relacji w grupie | warsztaty Active Citizens

W lutym w ramach Akademii Active Citizens zapraszamy na warsztaty dotyczące Sprawiedliwości naprawczej (restorative justice), która opiera się na jednej z funkcjonujących teorii sprawiedliwości. Zajęcia mają zainspirować osoby uczestniczące do wprowadzenia narzędzi sprawiedliwości naprawczej w grupach, czy społecznościach, w których (…)

Wydarzenie

Podstawy fotografii produktowej | warsztaty KaWa

  Jak fotografować swoje obiekty, żeby dobrze sprzedawały? Co jest najważniejsze przy fotografii produktowej? Wszystkiego dowiemy się na tych warsztatach 13 grudnia w godzinach 10:00-15:00, w sali 209 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl Sprzedajecie książki lub artystyczne szkło i planujecie rozwinąć działalność (…)

Wydarzenie

Patronaty medialne | warsztaty z Martą Szadowiak

Jakie obowiązki a jakie prawa ma organizator wydarzenia wobec patrona medialnego? Jak znaleźć idealne rozwiązanie jakie są te dobre praktyki?Dowiemy się tego na warsztacie Marty Szadowiak „Patronaty medialne – dobre praktyki dobrej współpracy” 8 listopada o godz. 10.00-15.00. Nie od (…)

Wydarzenie

Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? | warsztat Akademii Active Citizens

Działalność w organizacjach społecznych i praca z ludźmi może sprawiać dużo satysfakcji, nadawać sens i sprzyjać rozwojowi osobistemu. Jest to także rodzaj pracy, w której łatwo się wypalić, zatracić równowagę pomiędzy tym co „prywatne”, a co „zawodowe”. Podczas grudniowych warsztatów (…)

Wydarzenie

Turkusowa organizacja i metodologia Dragon Dreaming | warsztaty Active Citizens

Jak wprowadzić turkusowe metody zarządzania swoją organizacją i zespołem? Jak lepiej określać kompetencje potrzebne do osiągnięcia wyznaczonych celów i pracy nad procesami w organizacjach pozarządowych? Na te pytania, podczas dwudniowego szkolenia Akademii Active Citizens 25 i 26 listopada, odpowie Agnieszka (…)

Wydarzenie

Nowoczesna instytucja kultury w internecie. Spotkanie z Marcinem Wilkowskim

Dlaczego metadane są takie ważne dla instytucji dziedzictwa udostępniających swoje zbiory? W czwartek, 12 października, Marcin Wilkowski, autor książki „Nowoczesna instytucja kultury w internecie” odwiedzi Gdańsk na zaproszenie Instytutu Kultury Miejskiej. Spotkanie w Sztuce Wyboru będzie okazją do poznania głównych tez (…)

Wydarzenie

Efektywna burza pomysłów – jak ją poprowadzić! | warsztaty w ramach KaWa Kulturalna Wymiana

Jak wynieść jak najwięcej ze spotkania i najefektywniej poprowadzić i zakończyć BURZĘ POMYSŁÓW? Jak maksymalnie wykorzystać energię i pierwszy zapał, tak aby nie stał się słomiany, a nasz pomysł nie wylądował w szufladzie? Efektywność w biznesie jest nadrzędną wartością — a kreatywność (…)

Wydarzenie

Urodzeni przez Teatr – warsztaty teatralne z Ritą Jankowską

O projekcie: Celem całego projektu ,,Kultura spotyka biznes” jest ukazanie potencjału współpracy między kulturą i sztuką a biznesem poprzez działania edukacyjne. Warsztaty, dyskusje, konsultacje i mentoring mają za zadanie wzmacniać kompetencje i wiedzę odbiorców kultury, jednocześnie pokazując znaczenia kultury i (…)

Wydarzenie

Myślenie Wizualne | warsztaty z JadzkaRysuje.pl

Czasem potrzebna jest przerwa – zmiana – odejście od rutyny. Po to, żeby móc popatrzeć z innej perspektywy, otworzyć się na nowe możliwości i pomysły. Dlaczego Rijksmuseum zaprosiło swoich odwiedzających do rysowania? Bez względu na to, jak bardzo uważają, że (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2019