Wydarzenie

Akademia Nowych Mediów II

Przed nami kolejna edycja Akademii Nowych Mediów. Kompleksowego kursu dla pracowników kadr kultury. Szkolenia kierujemy w szczególności do osób zajmujących się zawodowo działaniami public relations, promocją i komunikacją, zainteresowanych wprowadzeniem do swoich działań rozwiązań technologicznych i doskonaleniem się w efektywnym korzystaniu z nowych mediów. Zajęcia będą prowadzone (…)

Wydarzenie

KaWa – Kulturalna Wymiana: szkolenie z obsługi programu graficznego GIMP

Jeśli na co dzień zajmujesz się publikowaniem materiałów graficznych w mediach społecznościowych, redagujesz strony internetowe, przygotowujesz prezentacje, to szkolenie jest dla Ciebie. Zapraszamy 21 lutego do Instytutu Kultury Miejskiej. Koszt udziału w 7-godzinnym warsztacie wynosi 50 zł. Zapisy: www.gimpikm.evenea.pl. Biorąc (…)

Wydarzenie

Mindfulness (uważność) – warsztaty wprowadzające dla aktywistów i aktywistek

Podczas dwudniowych warsztatów (12 godzin) uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami uważności (Mindfulness), które, wprowadzone w życie codzienne, stanowią wsparcie w sytuacjach stresowych i pomagają żyć w sposób bardziej świadomy. Dają możliwość lepszego poznania samych siebie oraz kształtowania nowych, mniej (…)

Wydarzenie

Sprawiedliwość naprawcza (restorative justice) – przywracanie dobrych relacji w grupie | warsztaty Active Citizens

W lutym w ramach Akademii Active Citizens zapraszamy na warsztaty dotyczące Sprawiedliwości naprawczej (restorative justice), która opiera się na jednej z funkcjonujących teorii sprawiedliwości. Zajęcia mają zainspirować osoby uczestniczące do wprowadzenia narzędzi sprawiedliwości naprawczej w grupach, czy społecznościach, w których (…)

Wydarzenie

Podstawy fotografii produktowej | warsztaty KaWa

  Jak fotografować swoje obiekty, żeby dobrze sprzedawały? Co jest najważniejsze przy fotografii produktowej? Wszystkiego dowiemy się na tych warsztatach 13 grudnia w godzinach 10:00-15:00, w sali 209 w Instytucie Kultury Miejskiej. Zapisy: www.fotoikm.evenea.pl Sprzedajecie książki lub artystyczne szkło i planujecie rozwinąć działalność (…)

Wydarzenie

Patronaty medialne | warsztaty z Martą Szadowiak

Jakie obowiązki a jakie prawa ma organizator wydarzenia wobec patrona medialnego? Jak znaleźć idealne rozwiązanie jakie są te dobre praktyki?Dowiemy się tego na warsztacie Marty Szadowiak „Patronaty medialne – dobre praktyki dobrej współpracy” 8 listopada o godz. 10.00-15.00. Nie od (…)

Wydarzenie

Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? | warsztat Akademii Active Citizens

Działalność w organizacjach społecznych i praca z ludźmi może sprawiać dużo satysfakcji, nadawać sens i sprzyjać rozwojowi osobistemu. Jest to także rodzaj pracy, w której łatwo się wypalić, zatracić równowagę pomiędzy tym co „prywatne”, a co „zawodowe”. Podczas grudniowych warsztatów (…)

Wydarzenie

Turkusowa organizacja i metodologia Dragon Dreaming | warsztaty Active Citizens

Jak wprowadzić turkusowe metody zarządzania swoją organizacją i zespołem? Jak lepiej określać kompetencje potrzebne do osiągnięcia wyznaczonych celów i pracy nad procesami w organizacjach pozarządowych? Na te pytania, podczas dwudniowego szkolenia Akademii Active Citizens 25 i 26 listopada, odpowie Agnieszka (…)

Wydarzenie

Nowoczesna instytucja kultury w internecie. Spotkanie z Marcinem Wilkowskim

Dlaczego metadane są takie ważne dla instytucji dziedzictwa udostępniających swoje zbiory? W czwartek, 12 października, Marcin Wilkowski, autor książki „Nowoczesna instytucja kultury w internecie” odwiedzi Gdańsk na zaproszenie Instytutu Kultury Miejskiej. Spotkanie w Sztuce Wyboru będzie okazją do poznania głównych tez (…)

Wydarzenie

Efektywna burza pomysłów – jak ją poprowadzić! | warsztaty w ramach KaWa Kulturalna Wymiana

Jak wynieść jak najwięcej ze spotkania i najefektywniej poprowadzić i zakończyć BURZĘ POMYSŁÓW? Jak maksymalnie wykorzystać energię i pierwszy zapał, tak aby nie stał się słomiany, a nasz pomysł nie wylądował w szufladzie? Efektywność w biznesie jest nadrzędną wartością — a kreatywność (…)

Instytut Kultury Miejskiej 2016